Gražuolė ir pabaisa / Apžvalga

Taigi, graži ir daugeliui puikiai žinoma pasaka „Gražuolė ir pabaisa“, kurioje eilinis žiūrovas neišvys nei susišaudymo scenų nei kovos ar žudynių scenų. Sunku tiksliai nusakyti, kokiems žiūrovams šis filmas tinka labiausiai. Greičiausiai tai jauna, bet nebe paauglė mergina, kuri šią pasaką skaitė vaikystėje bei žiūrėjo animacinius filmukus. Vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms gali būti ir kiek nuobodu. Kai kurie muistėsi kėdėse, ėmė rodyti įvairius nuobodulį atspindinčius judesius ar tiesiog bandė naršyti savo telefonuose. Sunku pasakyti ko tokie žmonės tikėjosi, bet tai neapsprendžia jog filmas yra kažkuo blogesnis.

Taip, tai pasaka, o pasaka yra tokia, kokia yra. Ir šioje pasakoje didžiąją filmo dalį apima dainavimas. Visi dainuoja apie viską, vieni apie kitus r apie tai kas vyksta. Vienas gerųjų filmo akcentų turbūt yra pamatyti pačia Emma Watson dainuojančią ir jai tai sekasi tikrai gerai. Ši aktorė tikrai yra žavi ir atitinka gražuolės vaidmeniui keliamus reikalavimus. Visgi ji atrodo jauna, trapi mergaitė ir tai verčia kažkiek abejoti jos drąsa bei jausmams pačiai pabaisai. Nors mes ir žinome kaip viskas turi būti, visgi stebėti siužetą yra pakankamai įdomu. Įdomu ir todėl, kad tai nėra kasdieniškas filmas ir pamatyti kažką kito yra tikrai puiku.

Filmas vizualiai yra laba puikiai atidirbtas, kompiuterinė grafika nuostabi. Pats pabaisa ir visi kalbantys daiktai – atvaizduojami be priekaištų ir verti pagyrų šio filmo kūrėjams. Ko gero tai ir ir yra geriausia filmo dalis. Prie to reikėtų pridėti ir gražius kostiumus. Ir nors kameros darbas vietomis kiek erzina – visumoje viskas tikrai neblogai.

Siužetas visiems gerai žinomas, nežinomas jis turbūt tik pačiai jauniausiai kartai, kurie arba žiūrės išsižioję arba visiškai nuobodžiaus ir šlamens savo popkornų dėžutes. Tačiau filmą vienareikšmiškai vertinti yra sunku. Tai viena vertus graži ir puikiai atvaizduota pasaka, tačiau tuo pačiu joje trūksta daugiau intriguojančių detalių, šiurpesnių vietų, o aktorių vaidyba, na švelniai tariant vidutinė.
Galiausiai visa istorija papasakojama tarsi prabėgomis ir viską apdainuojant. Veikėjai vaizduojami kaip visiški mulkiai, kurių elgesys ir nuspėjamas ir kvailokas. O pabaisos atvirtimas į žmogų nepalieka jokio teigiamo įspūdžio ir net nuvilia.

Apie garso takelį daug kalbėti nereikia, pagrinde tai jau anksčiau minėtos dainos ir jei tokio tipo filmai jums prie širdies – tai garso takelis taip pat bus tai kas įstrigs. Visos dainos išverstos titruose, tad net ir ne viską suprantantys mažieji žiūrovai gali bent pasiskaityti apie ką yra apdainuojama kone kas antrame žingsnyje užtraukiama daina.

Galiausiai kai savo kompanjonės paklausiau kaip jį vertina filmą. Jos reakcija buvo teigiama. Jai tai buvo kažkas ypatingo ir jaudinančio, ji liko sužavėta. Tai pasaka, kuri patiks tiems, kuriems patinka pasakos. Vertinti to vien kaip filmo negalima, kritikuoti tai pat. Nes turbūt tai kas atrodo kvaila, perspausta vaidyboje ar panašiai – visgi taip ir turi būti. Sakykime, kad visgi filmas labiau yra geras nei vidutiniškas.

Vertiname 8 iš 10