Gyvybė / Life / Apžvalga

Filmas „Gyvybė” yra kažkas tokio! Tai įspūdingas filmas, turintis visas filmui reikalingas savybes: Įtraukiantis siužetas, įtampa, veiksmas, nenuspėjama pabaiga, puikūs aktoriai, puikūs specialieji efektai ir vizualiai puikiai atliktas ir išpildytas kinematografinis kūrinys. Jei kam nepatinka nenuspėjama pabaiga, o kažkam tai „filmas be pabaigos”, tai žinokite, jog bet kokia pabaiga yra pabaiga ir kodėl gi pabaigai nepalikus klaustukų ir vietos žiūrovo interpretacijoms, pamąstymas. O pamąstyti ir pasimokyti čia tikrai yra iš ko… Kad ir tai, jog kažko kas mums svetima liesti nereikėtų, kad kartais per didelis žingeidumas gali ir pražudyti. Nesinori pernelyg atskleisti siužeto, bet tuo pačiu norisi pasakyti tiek daug.

Kažkas sakė jog filmas gražus. Na gražiu jį vadinti, švelniai tariant netikslu. Netikslu ne todėl, kad jame to grožio nėra, o todėl, kad emocijos patirtos filme toli gražu ne asocijuojasi su grožiu ar panašiais dalykais. O emocijos tikros, jos visokeriopos. Taip filme tenka patirti daug įtampos, dramos, veiksmo, nusivylimų, džiaugsmo, liūdesio, vilties ir jos praradimo. Taip pat netrūksta ir siaubo elementų. Galiausiai siužetas tikrai nenuspėjamas. Kai kažkas paklausia „na, kaip filmas?” – atsakyti vienu žodžiu ar vienu sakiniu būtų sudėtinga. Tai reikia patirti, tai reikia pajausti, tai reikia išgyventi.

Kaip ir pats filmas, taip ir aktorių vaidybą yra labai gera. Nė sekundės nereikia dvejoti, kad kažkas nepavyko, kažkas perspausta ar netinkama. Viskas labai natūralu ir žmogiška. Būtent tas žmogiškumas, sudėtingi pasirinkimai, panika, nesutarimai, buvimas šeima ir komanda – labai šauniai atskleidžiama. Norėta parodyti ir paliesti tą emocinę kiekvieno įgulos nario pusę ir ryšį su aplinkiniai bei palikta žemės planeta, kurioje liko artimieji. Kiekvienas personažas turi savo istoriją, tačiau galiausiai visa tai netenka prasmės, netenkama visų vilčių, kuriomis nuolat užkabinamas žiūrovas. Žiūrovas vis priverčiamas patikėti jog bus viena, tačiau būna kas kita. Veikėjų pasirinkimai nors ir dažnai logiški, profesionalūs, tačiau kartais ir chaotiški bei paremti chaotiškomis emocijomis. Žiūrovą visa tai priverčia klausti „kas bus toliau?” arba „kodėl?”. Visa tai žinoma įtraukia ir gerokai patampo nervus. Tačiau juk to mes ir tikimės iš gero filmo, arne?

Sunku būtų išskirti vieną aktorių kaip geriausia, nes visas šešetukas buvo savaip geri ir savaip tikri. Žinoma labiausiai įstringa Ryan Reynolds, Rebecca Ferguson ir Jake Gyllenhaal. Pastarasis aktorius rodos tobulai tinkamas ir  skirtas tokio tipo vaidmenims, kas jam beje sekasi tikrai gerai. Rebecca Ferguson, tikriausiai labiausiai įstrigęs filmo veikėjas, o tiksliau veikėja. Ir ne todėl, kad moterų buvo mažuma, o galbūt dėl jos emocionalios vaidybos ar išskirtinių gebėjimų perteikti ir suvaidinti tai ką jaučia. Ryan Reynolds, na jis tiesiog geras aktorius, kuris ko gero tinka visur ir gali būti visoks. Tikriausia dar itin pagirti reikėtų nepriekaištingą ir Ariyon Bakare vaidybą. Nesinori daugiažodžiauti, bet šio aktoriaus personažas ko gero gali sukelti daugiausiai prieštaringų jausmų, kaip beje ir Hiroyuki Sanada, kurio vaidmens personažą vienu metu ir mėgsti ir tuo pačiu susierzini dėl kai kurių atliekamų veiksmų. Mažiausiai įsimenamas, bet tikrai geras Olga Dihovichnaya vaidmuo. Nors galbūt tai pradžioje daugiausiai prieštaringų jausmų sukėlusi ir griežta įgulos narė. Yra ką analizuoti yra apie ką kalbėti, tačiau verčiau pamatyti.

Filmo garso takelis vėlgi yra geras ir daug kalbėti apie jį nereikia: viskas puiku, viskas savo vietose. Erdvinis garsas sukūrė erdvės įspūdį, nuo efektų kiek drebėjo grindys – viskas kaip ir turi būti.

Šis filmas tikrai palieka įspūdį ir pėdsaką atmintyje. Taip jį norėtųsi pamatyti ir dar kartą, nes jis palieka tiek klausimų ir neišjaustų emocijų. Net sunku kalbėti. Tai pamokanti istorija ko nereikėtų daryti, kur nereikėtų kištis ir kartu apie tai kaip veiksmas turi atoveiksmį ir koks žmogus gali būti bejėgis ir kaip jokia komandinė dvasia ar ryžtas gali būti bejėgiais prieš tai kas nežemiška, kas ne mūsų jėgoms.
Ir beje: kosmosas ir žemės vaizdai iš jo buvo tikrai labai gražūs.
Vertiname 9 iš 10.