Kapitonė Marvel

Štai mes ir vėl sudalyvavome išankstinėje, Kovo 7 dienos, premjeroje ir likome maloniai nustebinti. Jeigu leistume sau pabūti kiek nedraugiškais ir netaktiškais ir tuomet palygintume vieną konkurentų filmą (galime nesakyti kokį?), kuris beje taip pat sukurtas apie super moterį, kaip ir kątik matytas „Kapitonė Marvel“, tai akivaizdžiai simpatijas pelnytų pastarasis variantas. „Marvel“ kompanija, ar pasimokiusi iš kitų klaidų ar tiesiog iš savęs – sukūrė kokybišką produktą, kuris beje „susivartojo“ labai skaniai. Na žinoma nereikia čia slėpti, kad dalinai prie to prisidėjo ir beprotiškai nuostabi ir žavi aktorė – Brie Larson. Jos žavingumui ekrane tiesiog nėra lygių. Tai tikrai super moteris ir super herojė, visomis prasmėmis ir tikrai yra verta tokio apibūdinimo. Ji filme vaziduojama kaip ypatinga, bet tuo pačiu paprasta, jausmais ir emocijomis besivadovaujanti jauna mergina. Ir tai tik dar labiau suteikia jai žavesio ir spindinčio moteriškumo.

Ši juosta akivaizdžiai siunčia užslėptą žinutę apie karą ir terorizmą, kaip teroristais laikome tuos, kuriuos norima, kad laikytume. Kaip į mūsų imlias smegenis įskiepijamas priešas, kai ištiesų tikrieji teroristai yra visai kitoje pusėje, o tuos, kuriuos likome „blogiečiais“ iš tiesų yra tie, kurie gina savo namus ir viskas ko nori – tėra taika ir galimybė gyventi ramiai, savo namuose. O atsisakymas paklusti kažkieno svetimo primestai valdžiai – laikoma terorizmu. Tiksliau taip sukuriamas priešo protretas ir tai įteigiama kariams, visuomenei ir tuomet pateisinami betkokie kariniai veiksmai invazijos ir t.t. Tokia žinutė šiame filme yra akivaizdi ir už tai tik dar labiau jis tampa vykusiu ir sveikintinu kinu.

Vieni fantastinius filmus mėgsta, kiti ne, vieni mėgsta „Marvel“, kiti „DC“, o aš mėgstu viską ir esu nešališkas, tačiau negaliu negirsti ir nesakyti jog šis filmas yra geresnis. O juk taip ir turi būti, juk turi kino pasaulis judėti pirmyn, tobulėti ir pasimokyti iš savo ir kitų klaidų. Geriau žinoma iš kitų. Į tokius filmus, kaip šis, juk einame tiesiog pasimėgauti puikiu reginiu, puikiais garso efektais ir tiesiog gerai praleisti laiką. Taip ir nutinka: vaizdas, garsas, garso ir vazido efektai, humoras ir aktoriai – tiesiog fantastiški. Kaip visuomet viską gadina 3D formato tamsumas, tačiau tai galima pakęsti ir nekreipti pernelyg daug dėmesio. Nes visa kita prikausto ir imi nepastebėti smulkmenų, kurioms morėtųsi reikšti kritiką.

Viso filmo metu, tvyro maloni atmosfera ir žiūrėdamas šią istoriją – tikrai atsipalaiduoji.

Brie Larson vaidyba natųali, įtikanti ir tokia itin žmogiška ir tikra. Stiprus dešimtukas ir lieku tiesiog sužavėtas. Be galo, be proto smagu ekrane stebėti Brie Larson ir Samuel L. Jackson dueatą. Jie ne tik beprotiškai žavūs, charizmatiški ir kaip aktoriai pasirodo profesionaliai, bet dar ir sukuria malonią atmosferą, pilną įdomių ir įtraukiančių situacijų bei dialogų, kupinų gero humoro. Apskritai gero humoro šioje juostoje apsutu ir viso filmo metu, tvyro maloni atmosfera ir žiūrėdamas šią istoriją – tikrai atsipalaiduoji. Kiti aktoriai taip pat vaidina fantastiškai ar bent jau ganėtinai gerai, istorija nors ir žinoma ar numanoma – visgi pakankamai įdomi. Visa kita yra labai gerai arba bent jau neblogai. Galima girti ir girti kaip susidirbo pagrindinai personažai su viskuo kas matoma ekrane ir nors kai kur šis tas kiek padrika, gal dėl gausių elementų ar nesutilpimo į kino juostos laiką, visgi vyksta sklandžiai ir žiūrisi labai smagiai. Neatkartosiu ir neperpaskosiu siužeto linijos, nesakysiu kas buvo ir kaip viskas baigėsi. O buvo gerai, buvo ir labai fainas katinas. Rimtai, katinui galime irgi duoti pagyrų už puikų vaidmenį ir kiek netikėtą atsiskleidimą.

O dabar apie garso takelį. Kadangi vaizduojami 1995 metai, tai garso takelis taipogi yra atitinkamas ir jis yra tikrai labai, labai šaunus. Puikiai, skoningai, subtiliai pateikiamas reikiamos vietose, skamba nostalgiški kūriniai ir visa tai labai gerai susiderina su atvaizduojama aplinka. O toji aplinka nuo tų dienų taksofonų iki lėtai veikiančių kompiuterių ar autentiškų lošimo automatų pakelės užkandinėje – visą tą atmosferą prikelia ir padaro tikrai gyvą. O tai mums, ypač devintojo dešimtmečio vaikams – stebėti aišku, kad itin smagu. Tad kad ir kokie būtų prastesni filmo niunsai arba kažkodėl jis galėtų būti blogas vien todėl, kad yra fantastinis, visgi tai vykęs kino reginys ir tuo galima tik pasidžiaugti. Po šio filmo galima drąsiai teigti, jog favoritų sąraše atsirado, ne tik dar vienas filmas, bet ir dar viena super herojė.

Tiesiog puikus Brie Larson ir Samuel L. Jackson duetas. Beprotiškai tobulai atliktas kapitonės Marvel vaidmuo. Nostalgiška 1995-ųjų atmosfera, puikus humoras ir labai geras ir sutbilus to laikmečio garso takelis. Stiprus devynetas ir ne kitaip.

Vertinimas 9 iš 10.