Karibų piratai. Salazaro kerštas / Apžvalga

Prieš pilnai įvertinant šį filmą, jį teko peržiūrėti 2D ir 3D formatuose. Skirtumas buvo ir tai leido pamatyti filmą iš skirtingų perspektyvų. Jei 2D formate, kaip įprasta, viskas buvo kur kas šviesiau ir ryškiau, tai 3D buvo priešingai. Tačiau žinoma, nuolatinis gylio pojūtis davė savų pliusų. Tik taip peržiūrėjus filmą, galime įvertinti kokį jį mums norėjo parodyti kūrėjai. Pamatėme visas smulkmenas ir detales.

Šios Karibų piratų dalies, būdami kaip didelį jų gerbėjai, žinoma laukėme su nekantrumu ir tikėjomės labai daug. Visgi pasikaitę kūrėjai, praėjęs nemažas laiko tarpas ir galbūt kiek išsikvėpusi istorija, truputį nuvilia. Taip truputį, bet tik truputį. Nes visgi pamatyti savo mėgstamus ir mylimus personažus yra be galo smagu ir tai sukelia daugybę puikių emocijų.
Taip, istorija nebuvo ta, kokias mes matėme anksčiau, joje nebuvo tiek daug intrigos, situacijų, kuriose pašiurpsta oda, tačiau visgi stebėti visa tai buvo malonu. Galbūt ir tik galbūt taip yra dėl to, jog ši dalis skirta tik tikriems gerbėjams, o visiškai niekaip su Karibų piratais nesusidūręs žiūrovas, greičiausiai nepatirs didelių įspūdžių. Kyla klausimas ar tikrai ši istorija tiek stipriai pasikeitė ar pasikeitė mano, kaip žiūrovo požiūris. Ar visgi ši dalis prisitaikė prie šiuolaikinio kino fano skonio? Bandant prisiminti ankstesnes dalis, joms jaučiu didelę pagarbą, nostalgiją ir begalinį susižavėjimą. Buvo laikas, kai nemirktelėjęs sakydavau jog tai geriausias visų laikų filmas, ypač antroji dalis.

Kaip ir teko paminėti – siužetas nėra tas už kurį būtų galima duoti apdovanojimą. Tai dar viena painiavos kupina istorija, kuomet visi veikėjai vienaip ar kitaip įpinami į siužetą ir visiems iš to reikalinga asmeninė nauda, nors kai kurių veikėjų tikslai ir atrodo abejotini, o kai kurie sprendimai visiškai improvizuoti. Tačiau juk tai linksmas nuotykių filmas ir kažkokios logikos sekos ieškoti nereikia. Ir taip jis labai linksmas, gero humoro čia apstu, o tai vienas iš šių filmų privalumų. Juk būtų ganėtinai sunku įsivaizduoti rimtą kapitoną Džeką Sperou ir veikėjus, kurie visiškai nelinkę ieškoti problemų, įsivelti į nepavydėtinas situacijas, kuriose neieško sprendimų per humoro ir improvizacijų prizmes. Būtent tai ir daugybė kitų aspektų sudėtų į vieną kino juostą ir trauki žiūrovų dėmesį.

Žinoma, labai svarbus aspektas yra ir patys aktoriai, kuriems negalima būtų išsakyti jokių pastabų dėl blogai atlikto darbo. Čia matome daugybę žvaigždžių ir žvaigždučių, kurios savo charizma prideda šiam filmui vertės ir tai daro jį tik dar žavesniu. Nereikia nei sakyti jog Johnny Depp, Geoffrey Rush, Javier Bardem vaidina tiesiog tobulai ir tai yra kino elitas. Pagirti reikėtų jaunąją porelę suvaidinusius Brenton Thwaites ir Kaya Scodelario, kurie tikrai suteikė daug grožio, o seilę kur pavarvinti turėjo ir vaikinai ir merginos. Taip pat visada smagu stebėti ir viršilą Gibsą, kurį vaidina aktorius Kevin McNally arba Martį, kurį įkūnija Martin Klebba. Tai jau klasika tapę senieji veikėjai, kurie nuolat pamaištaudami grįžta vėl ir vėl. AKtorių sąrašą galime tęsti ir tęsti. Smagu, nors ir epizodiškai, pamatyti ir Keira Knightley su Orlando Bloom, vaidinančius Elizabetą Svon ir Vilą Ternerį. Kaip ir sakiau, aktorių elitas, profesionalai, puikiame filme.

Kinematografiškai filmas išbaigtas ir matyti jog įdėta begalė darbo ir pastangų. Jei nepatiks siužetas, tai tikrai patiks jo pateikimas, vizualiniai efektai, o ypač 3D formate juntamas gylis ir trimačiai vandenyno purslai. Visos siužetinės vizualizacijos ir vaizdiniai tobulai susieti su labai geru garso takeliu. O jei prakalbome apie jį, tai jis nepriekaištingas. Žinom,a kad išgirsime jau mums gerai pažįstamų Karibių piratų skambesių, kurie tikrai labai puikia įsilieja į filmo visumą.

Nesinori daugiažodžiauti ir kažko atskleisti, jei filmo nematėte – būtinai pažiūrėkite. Jis vertas būti pamatyti, o jei kažkada buvote ir tebesate kapitono Džeko Sperou ir jį lydinčių asmenų gerbėjai tai pamatyti tiesiog privalote. Filmas nenusipelnė būti daug kritikuojamas ir nors jam iki dešimtuko tikrai trūksta – jis yra smagus, jis puikus, įdomus, gražus ir nusipelno gauti 8.5 balo. Tikrai norėjosi parašyti daugiau ir ranka nekilo rašyti tiek, sąlyginai mažai, tačiau turime būti nešališki ir vertinti pridėję ir atėmę visus aspektus.