Karštos vasaros naktys

Kas gi gali būti geriau karštą vasarą, kaip kad filmas, būtent, apie karštą vasarą? Nuostabus filmas, nuostabiai vasarai. Taip, tikrai – oras už lango tik dar labiau susitpirina atmosferą ir padeda įsijausti į filmo nuotaiką. O toji atmosfera tokia klasiška, nostalgiška, tokia savita ir sava. Pajauti kažką mielo širdžiai. Tai kaip koks „GTA Vice City“, kai viskas tiesiog persmelkta superine nuotaika, jausmus virpinančia, nežinia iš kur kylančia nostalgija, o beprotikšai geras garso takelis visą tvyrančią atmosferą tik dar labiau susitpirina. Nereikia nei sakyti, kad oda bėgioja šiurpuliukai, o pats tiesiog mėgaujiesi geru kinu.

Nuostabus filmas, nuostabiai vasarai.

Liaupsinu šį filmą tkrai ne šiaip sau: ši istorija tikri sudomina, įtraukia ir išlaiko subtilumą viso pasakojimo metu. Siužetas nėra lengvai nuspėjamas, o vietomis jei ir šiek tiek yra – tai netrukdo. Šiuo pasakojimu mėgaujiesi viso seanso metu ir tai yra tikras Kinas iš didžiosios raidės! O jei visgi labai, jau labai norėtume prie kažko prikibti (nors mes to nenorime), tai galėtume sakyti, jog kelios scenos buvo kiek neišbaigtos, kelios scenos – galbūt buvo šiek tiek ištemptos, bet tai visumoje yra labai mažos reikšmės dalykai, kurie filmo visiškai nesugadina ir paskęsta puikiai papasakotos istorijos fone.

Kinematografiškai filmas puikus, garso takelis tobulas, aktoriai, taip aktoriai, juk jie labai svarbūs. Na jie, jie – neralūs. Rimtai. Tiesiog nepriekaištingai suvadinti personažai, subtiliai, skoningai i užtikrintai perteiktos emocijos, nuotaikos, mimikos ir visa kita. Viskas taip gerai, kad galima ir ploti ir verkti ir juoktis ar tiesigo patylėti. Patylėti nuo to pačių įvairiausių emocijų srauto, nuo kurio lieki „apšalęs“.
Filmas galbūt nepatiks skoningo kino nevertinančiam žiūrovui. Tačiau jei toks/tokia nesate – filmas jums tikrai patiks. Žinoma jei žiūrėsite jį kine. O dar geriau, jei ir su gera kompaniją ir dar dabar, kol tokia tobula ir karšta vasara.

Rodos pasakiau pakankamai, o siužeto nagrinėti ir nesinori. Nors ir norėtųsi pacituoti keletą frazių ar pasakytų minčių. Norėtūsi bent kažkiek viso to perteikti. Bet tai ganėtinai sudėtinga. Geriausia visa tai pamatyti. O kad filmas mums patiko – turbūt jau supratote. Visgi geriausia į filmą ir apskritai visus filmus eiti nieko nesitikint ir nieko nežinant. Tuomet viskas būna kaip mažytė staigmena. O dabar kai taip išgyriau – galbūt kažkas nusivils. Tačiau turiu tiek teigiamų emocijų ir pagyrų, kad savo apžvalgoje tiesiog negaliu jų neišlieti.

Žinot ką? Nebesakysiu daugiau nieko, pasakysiu, jog filmą vertinu 9,8 iš 10 ir nieko jūs man nepadarysit! Nes tai galbūt geriausias šios vasaros filmas. Geros likusios vasaros, bičiuliai.