Keršytojai. Pabaiga

Net jei ir nesate patys didžiausi Marvel herojų gerbėjai arba nesate dideli fantastinių ar veiksmo filmų fanai – šis filmas jums patiks. Tai kitoks, nei mums yprasta, super herojų filmas, kuriame, kaip ir derėtų pabaigai – analizjuojamas veikėjų vidinis pasaulis. O jame šie kovoja su savo vidiniais pasauliais, kaltės jausmu, ilgesiu, liūdesiu, netsakytais klausimais, nežinios jausmu, nostalgija ir daugybe kitų. Jie, po paskutinių įvykių, kuomet pasaulyje buvo sunaikinta daugybė žmonių, tarsi nebeturėdami tikslo – egzistuoja, nežinodami kur dėtis toliau.
Filmo laikas, nors ir trunkantis tris valandas – neprailsgta, nes kiekvienas veikėjas, kiekviena frazė, kiekviena scena – laiku ir vietoje ir nėra visisškai nieko nuobodaus ar ko neturėtų būti.

Jei esati tikri super herojų, o juo labiau – Marvel Keršytojų gerbėjai, tikriausiai nereikia priminti, jog prieš tai rodytoje jų dalyje, Tonosas sunaikino puse gyvybės, todėl keršytojai yra priversti arba susitaikyti ir gyventi toliau arba ieškti sprendimo kaip viską susigrąžinti, net jei tai kainuos pačią didžiausią kainą. O toji kaina gali būti, kad ir šeima. Su šia dilema būtent susiduria ir Tonis Starkas – Geležinis žmogus. Nors jis ir yra kone pats pagrindinis personažas – visgi jo apsisprendimą nuspėti yra sunku.
Kitų veikėjų asmeninės dramos – taip pat savaip įdomios ir jas įdomu ar net smagu stebėti. Vietomis apstu ir gero humoro elementų, situacijų pritaikymo ir paprastiems mirtingiesiems, tad kiekvienas įžvelgsime ir dalį savęs. Taip savotiškai prisijaukinamas ir prie ekrano prikaustomas ir pats žiūrovas – kiekvienas žiūrovas.

Filmo pradžioje pasirodo kiek keistoka, kai veikėjai tarsi beveik viską išsprendžia jau iš pat pradžių, tačiau žinodami, jog filmas truks ištisas tris valandas – savaime suprantame, kad dar kažkas bus. Tačiau nežinome kas, tad tai tik dar labiau prikausto ir sukelia intrigą. O tai žinoma kinui yra gerai. Smagu stebėti kaip apipavidalinami visi pagrindiai veikėjai, kaip žiūrovas paruošiamas su jais atsisveikinti ir kaip viskas patalpinama bendrame kontekste. Tad veiksmas ir fantastika čia nėra pats pagrindinis dalykas, daugiausiai vietos užima emocinė dalis. Tad kažkas galbūt net išspaus ašarą. O dėl ko ją spausti tikrai yra, juostoje netrūksta linksmų ir liūdnių, dramatiškų, sentimentalių situacijų, o kas jose vyksta – neišduosiu.
Jei visgi nematėte ankstesnių šios juostos dalių – galbūt nemažai dalykų is nesuprasite, tačiau filmas pateikiamas taip, kad jį galima žiūrėti ir iš analizuojančiojo žiūrovo pozicijos, kuris tarsi savotiškas psichologas, gali stebėti herojų pasirinkimus, elgseną, juntamas emocijas. Kurių beje tikrai netrūksta.
Iš bendro konkteskto gal kiek išsiskiria Kapitonė Marvel, kuri mums buvo pristatyta visai neseniai ir mus tikrai sužavėjo. Tačiau šiame pasakojime ji atrodo kaip naujokė, atsiradusi nežinia iš kur, nežinia kodėl, todėl ir veikėjai elgiais su ja atitinkamai. Šiame pasakojime ji jau ne tokia žavinga, kaip savo atskirame filme ir tai kiek nuvilia. Tačiau žinoma, tai nėra esminis dalykas, nors ir akivaizdžiai krintanti į akis. Visus turbūt labiausia žavi Geležinis žmogus arba Toras, na arba Kapitonas Amerika. Na gerai, Briusas, arba kitaip Halkas – šiame filme irgi beprotiškai nuostabus, sukuriantis kažkokią malonią atmosferą. Pasakysiu mažą paslaptį, jog jaučiu simpatiją Galaktikos sergėtojams ir jie man tokie itin savi, tad juos pamatyti greta visų kitų super herojų yra dar vienas beprotiškai geras ir fantastiškas dalykas.

Viskas labai gražiai apjungiama ir belieka tik mėgautis nuostabiu reginiu.

Aktorių vaidyba ir garso takelis – na jie geri, fantastiški ir visa kita, tačiau būtent garso takelio šioje jusotoje mes galime nepastebėti, nors dramatiška muzika yra neatsiejama kino dalis. Tačiau tai dažnai atrodo kaip savaime suvokiamas dalykas ir jo nesureikšminame. O aktoriai: jie puikūs, žavūs, nuostabūs ir priekaištų čia ieškoti nei norisi, nei reikia. Kas dėl siužeto, tai kaip pabaigai jis parinktas pakankamai logiškas ir įdomus. Viskas labai gražiai apjungiama ir belieka tik mėgautis nuostabiu reginiu. Žinoma grasas, vaizdas, montažas ir specialieji efektai yra labai gerai atlikti ir net neverta kažką daugiažodžiauti, visą tai geriau pamatyti. Reikėtų tik pabrėžti, jog fantastikos ar veiksmo šiame filme nėra perdaug, todėl jis tikrai patiks net tiems, kurie labai daug veiksmo ir fantastikos filmuose nemėgsta.
Ačiū herojams, ačiū aktoriams, kųrėjams ir isiems kitiems už nuostabią kelionę, kurią teko patirti.
Vertinimas 9 iš 10.