Nuostabioji moteris / Apžvalga

Visiems DC herojų gerbėjams ir apskritai super herojų gerbėjams, pristatyta dar viena, filme „Betmenas prieš Supermeną. Teisingumo aušra” pasirodžiusi karingoji amazonė – Nuostabioji Moteris. Šį kartą visa istorija apie šią žavingą, karingą, smalsią, kuklią ir kartu tiesmukišką bei  drąsią moterį. Abejingų ji nepaliks, o aktorės Gal Gadot moteriškas subtilumas bei puikiai perteiktas nuostabumas pakerės ne vieną. Visgi ar ši moteris tikrai yra filmo herojė lieka klausimas, nes matę filmą puikiai žino kas pakilo lėktuvu ir kas padarė lemiamą sprendimą. Kaip ten bebūtų visi pagrindiniai filmo veikėjai bent tam tikrą laiko dalį dirba kaip komanda ir žinoma įtakoja visų veiksmų eigą bei baigtį.

Filmo siužetas labai paprastas, aiškus, lengvai nuspėjamas ir galima sakyti – klasikinis. Nieko įtraukiančio ar super subtilaus čia nerasime. Tiesiog smagu žiūrėti iš amazonių salos į antrojo pasaulinio karo sūkurį „įmestos” veikėjos veiksmų ir atoveiksmių eigą, sprendimus, reakcijas bei kitokį suvokimą nei įprasta to laikmečio žmonėms. Tai ir padaro siužetą bent kažkiek įdomesniu. Be šio, iš skirtingų pasaulių atkeliavusių veikėjo susidūrimo ir komandinio bendradarbiavimo filme nieko įdomaus ir nėra. Susidaro įspūdis jog super herojų filmų konvejeris tapęs madingu, išvysta dienos šviesa tik tam, kad uždirbti, bet ne tam, kad įtraukti ir sudominti didžiąją žiūrovų dalį.

Nors siužetas ir nevertas didelių pagyrimų, tačiau vizualioji pusė, vaizdo bei garso efektai yra tikrai puikiai išpildyti. Tad jei filmą žiūrite kino teatre – tai bent kažkiek atperka istorijos blankumą ir bent kažkiek leidžia pasimėgauti, paskendus kino teatro kėdėje. Taip, čia kūrėjai padirbėjo gerai, filmas gražus, o gražus jis ir dėl dailių aktorių Gal Gadot ir Chris Pine. Šie aktoriai kino juostą ne tik puošia, bet savo patikėtus vaidmenis atlieka labai gerai ir įtikinamai ir tai vėl ištempia filmą iš prasto filmo šešėlio.

Garso takelis puikus, tikrai, jis labai geras ir čia tiktų žodis: nuostabus! Net sunku vertinti: gerai ar blogai kai atmetus siužetą, visi kiti kriterijai yra mažų mažiausiai geri. Daug kalbėti apie šį filmą ir nereikia, nueikite, pamatykite ir įvertinkite. Bent kartą pamatyti jį vertą. Tačiau visumoje jis pakankamai nesužavi, o galvoje lieka kirbėti  mintys, jog kažkas visgi buvo ne taip, kažko trūko.  Vertiname 7 iš 10.