Transformeriai: paskutinis riteris / Apžvalga

Būtent Tranformeriai, visos jų dalys, buvo ir yra verti didžiųjų kino salių ir būtent už šiuos filmus, visada buvo verta mokėti kino kasose. Tai filmai – kupini įspūdingų vaizdo ir garso efektų, o dar pridėkime įspūdingas 3D vizualizacijas ir gausimę filmą, kurį tiesiog būtina žiūrėti didelėje salėje, kino teatre. Tai filmai nuo kurių virpa kėdės ir vietomis nuo garso efektų ar ištartų frazių pašiurpsta oda. Neieškodami didelės prasmės ar logikos, galime tiesiog mėgautis įspūdingais reginiais, puikiais aktoriais ir gero humoro doze.

Jei po ketvirtosios Transformerių dalies, atrodė jog istorija išsikvėpė, tai penktoji dalis parodė, jog visgi dar galima išspaustį šį tą naujo. Nors tai ir neprilygsta savo siužetu – pirmajai daliai, tačiau visa tai atperka dar įspūdingesnės vizualizacijos bei garso efektai. Iš esmės naujausioje dalyje visko tiek daug, kad rodos viskam parodyti reikėtų bent dviejų filmų. Vietomis net atrodo jog filmas kiek ištemptas, o istorija gana lėkštoka. Tačiau mes juk atėjome stebėti įspūdingo kino ne dėl jo itin subtilaus siužeto. Tiesa?

Aktoriai… Juk tai Mark Wahlberg ir Anthony Hopkins. Tai visiška nuneša stogą, kai jis ir taip vos laikėsi nuo įspūdingų vaizdų. Šie aktoriai jau yra gyva klasika ir juos galime ilgai stebėti ir mėgautis. Žinoma, kad jie vaidina puikiai, nors tiesą sakant jiems net buvimas savimi suteikia daug šarmo, o jų pasirodymas ekranuose ir dar pasistengus – yra kažkas nuostabaus. Intriguojantis ir Laura Haddock pasirodymas, tačiau labai didelio įspūdžio jis nepalieka. Kur kas įspūdingesnis Isabela Moner pasirodymas. Už šį vaidmenį galima ją tikrai stipriai pagirti ir atsistojus paploti. Rimtai. Mergaitė charizmatiška, jos vaidmuo įtikina su kaupu ir jis yra išpildytas tobulai. Aktoriai savo vaidmenis atliko labai gerai arba puikiai ir šioje vietoje nereikia nieko nei pridėti nei atimti.

Garso takelis žinoma yra pakankamai geras, nuo jo virpa sienos ir kėdės, vietomis erdvinis garsas palieką tikrai gerą įspūdį. Čia taip pat galime dėti pliusą, nes kuomet vaizdai ir garsai dera tarpusavyje – prikibti nėra dėl ko. Čia kūrybinė komanda pasistengė ir atliko savo darbą puikiai.

Filmas žiūrisi smagiai, džiugu matyti mėgstamus personažus ir susipažinti su naujais. Transformeriuose gausu visko, kad net sunku, kalbant apie, kažko neužmiršti. Čia buvo visko tiek daug, tikrai daugiau nei pakankamai. Jei siužetas ir yra kiek banalokas, tačiau aktoriai ir patys efektai visą tai sutrypia, užgožia ir filmas tiesiog nuneša stogą. O ir pabaiga palieką intrigą. Na o 3D visus tuos įspūdžius tik sustiprina.
Vertiname 9 iš 10.