Tulpių karštinė

Ketvirtojo XVII a. dešimtmečio Amsterdamas. Šis laikotarpis ir būtent jo nuotaika filme perteikta labai tiksliai. Net nepjauti kaip visos, šioje juostoje perteikiamos emocijos užvaldo ir tikrai įtikina savo emociškai stipria istorija. Jautiesi panašiai, kuomet skaitydamas knygą, mintyse kuri vizualizacijas. Kadangi šis filmas būtent ir sukurtas remiantis knygą, tai galima drąsiai teigti, jog tai puikiai pavyko. O Amsterdamo atvaizdavimas tiesiog tobulas.

Istorija pasakojanti apie žmonių gobšumą, pernelyg dideles viltis, meilę, neteisybę, apgavystes bei išdavystes – įtraukia, užburia ir kiek sutrikdo. Filmui pasibaigus jauti kažkokią tuštumą, o besivystant siužetui tikiesi jog viskas pakryps kiek kitaip. Lauki kulminacijos, o jai atėjus staiga pasijunti apgautas. Tačiau ko gero taip ir turi būti. Ne neturi. Filmas tiesiog per trumpas jog papasakotų ir išplėtotų visas istorijas, kurias norima jame parodyti. Todėl jos rodomos prabėgomis, neišplėtota, palieka nebaigtumo jausmą. Todėl ir jautiesi apgautas, todėl ir lieki traukioti pečiais. Tačiau kaip ten bebūtų, šį filmą pamatyti verta. O verta jau vien dėl puikiai realizuotų vizualinių aspektų.

Stebint filmą apima keistas jausmas dėl aktorių Dane DeHaan ir Cara Delevingne, juk visai nesenai šią porelę teko matyti drauge, filme „Valerianas ir tūkstančio planetų miestas“. Įdomus laikmečių ir kino žanrų kontrastas. Tačiau abiem atvejais šie aktoriai su savo vaidmenis susitvarko labai gerai, o pastarojoje istorijoje Dane DeHaan tikrai labai žaismingas, įdomus ir pakankamai įdomus personažas. O juk toks ir turi būti dalininkas. Na gana liaupsinti šį puikų aktorių, žinoma, kad ir Alicia Vikander čia pasirodo puikiai, visu gražumu, tikrai drąsiose scenose. Ji o gero geriausiai susitvarko su savo vaidmenimi, žinoma tai buvo būtina padaryti, vaidinant pagrindinį vaidmenį. Laukiame nesulaukiame jos vaidmens kaip Laros Croft, filme „Tomb Raider“. Tai turėtų būti taip pat kažkas įspūdingo. Puiki aktorė, kuri gali vaidinti įvairiausiose, plataus spektro ir tipažo scenose, įkūnyti labai kontrastingas personažes. Ar labai prasikalstume jei nepaminėtume Christoph Waltz, Judi Dench, Tom Hollander, Zach Galifianakis ir kitų, tikrai kino vilkais tapusių aktorių? Žvaigždžių sąrašas šioje kino juostoje prabangus, tačiau kiek tai gelbėja filmą sunku pasakyti. Susidaro įspūdis, kad šiuos garsius aktorius tiesiog gera matyti, tačiau jų pasirodymas nėra daug lemiantis.

Garso takelis subtilus, skoningas ir toks koks ir turi būti tokio tipo dramai. Tačiau daug liaupsinti jo nesinori.  Darant išvadą galima teigi jog filmas ir pavyko ir nepavyko. Jis palieka dviprasmiškus jausmus bei emocijas ir jį vertinti yra ganėtinai sunku. Jis savyje atskleidžia daugybę pliusų, bet tuo pačiu metu ir paliek dvejonių.

Vertiname 8 iš 10.