AVICII: TRUE STORIES

Vienintelis seansas, vienintelė proga ir ta proga mes pasinaudojome. Išties tai buvo puiki galimybė pažvelgti į talentingą žmogų Tim Berg, besislepiantį po Avicii vardu, kitaip. Tai proga pažvelgti į tai, kas vyksta už uždarų durų, išgirsti niekur negirdėtus pokalbius, pajusti kūrimo procese esančius atlikėjus, sužinoti kaip viskas vyko ir kas lėmė šio atlikėjo apsisprendimą nutraukti savo turus.

Filme gausu įvairių dialogų, istorija pasakojama nuo pat pradžių, interviu, pilnius liaupsių duoda kiti tokio žanro titanai, kaip David Guetta, Tiesto bei Nile Rodgers. Jie negaili pagyrų ir visos jos tikrai ne iš piršto laužtos. Juostoje pamatome kokį kelią Nuėjo Timas ir kiek darbo įdėjo kiekvienam skambesiui išpuoselėti, jog galutinis rezultatas – muzikinis kūrinys skambėtų tiesiog tobulai. O jie skamba tobulai ir sutraukia minias žmonių. Publika šėlsta, šoka, dainuoja, ploja, dažnai minioje tarp tikrų fanų pasipila ir laimės ašaros, o Avicii turai tiesiog įsivažiuoja non stop iki tokio lygio, jog atlikėjas praktiškai nesiilsi. Čia ir prasideda populiarumo viršūnė bei dalis problemos.

Dėl patiriamo nuolatinio streso, nuovargio, ligos ir psichologinio išsekimo atlikėjas, didžėjus, kompozitorius, prodiuseris – Avicii ima dvejoti dėl savo karjeros ateities. Jis taip pat nesulaukia palaikymo išsakydamas mintį nutraukti turus. Jis pačioje populiarumo viršūnėje ir niekas nenori jo paleisti. Čia prasideda įvairūs dialogai, konfliktai, lemtingi apsisprendimai ir poreikis pakeisti aplinką bei galbūt net ir gyvenimo būdą. Visą tai mes galime pajausti, išgirsti ir pabandyti suprasti būtent šiame filme. Kiek ši istorija kam įdomi – priklauso individualiai. Galbūt dialogai kai kurie kiek ištempti ir monotoniški, tačiau visumoje tai naudinga, tam kad suprasti bendrą istorijos kontekstą.

Galiausiai pabaigoje, po visų trijų filmo etapų – žiūrovo laukia paskutinis Avicii koncertas, vykęs Ibizoje. Tai po filmo einantis tarsi naujas ilgas klipas, kuris profesionaliai sumontuotas ir tikrai neprailgsta. Netgi priešingai, jis atrodo gerokai per trumpas. Tačiau tai turbūt tikrai gerai, nes jis nepriverčia nei akimirkos nuobodžiauti, o oda tikrai vaikšto šiurpuliukai. Tai kvapą gniaužiantis ir jaudinantis koncertas. Gal kiek keista sėdėti kino teatro kėdėje, o ne šokti skambant šokių muzikai. Tačiau visgi stebėti koncertą be galo smagu ir jam stebėti būtina puiki vaizdo ir garso aparatūra. Koncertas rodomas po biografinio filmo apie atlikėją ir jį pažinus iš asmeninės ir intymesnės pusės, tikrai dar labiau priverčia į jį įsijausti ir mėgautis kiekvienu skambesiu.

Visumoje filmu liekame patenkinti ir jaučiamės sužinoję ir patyrę kažką daugiau, kažką naujo ir dabar šio atlikėjo kūriniai skamba dar geriau. Vertinti filmą balais šiek tiek sunkoka, tačiau jei tai reikia padaryti, tai skiriame 8.5 iš 10.
Kviečiame pasižiūrėti ir paklausyti keleto Avicii kūrinių apačioje.