Tylos zona 2

Jei pirmoji „Tylos zona“ dalis (apžvalga paspaudus čia) prikaustė mūsų dėmesį nuo pat pirmų akimirkų, tai antroji dalis ne tik padarė tą patį dar kartą, bet padarė tai dar geriau, kokybiškiau ir skoningiau. Nežinau ar antroji dalis būtų tokia pat gera bei įdomi, nemačiusiems pirmosios, tačiau aš mačiau ir mėgavausi tęsiniu iš visos širdies. Tai puikus pavyzdys kaip galima patobulėti, sukurti dar geresnį tęsinį, nei jo pirmtakas ir nustebinti savo žiūrovą dar kartą iš naujo. Juk dažnai tikimės, jog tolimesnės dalys, einančios po pirmosios – nuvils, nepranoks prieš tai buvusios ir bus tiesiog eilinis tęsinys, tik tam, kad pasipelnyti. Tačiau šįkart taip nenutinka.

Šio filmo siužetas yra beveik nenuspėjamas ir tikrai negali numatyti ar viskas baigsis tragiškai, iš dalies tragiškai ar laimingai. Žiūrovas viso kino seanso metu, paliekamas įtampoje, puikiai išdėliotame pasakojime, kuriame vieną veikėją keičia kitas ir jie visi vienu metu, net būdami skirtingose vietose dalyvauja pačiame veiksmo sūkuryje. Vienu metu rutuliojasi keli siužetai, keliantys siaubą, nerimą, įtampą ir viską susijungiantys į vieną praktiškai tobulą kino juostą, kur prie kažko prikibti galima tik jau labai, labai siekiant tobulybės, nes prikibti nėra prie ko. Ko dar reikia geram filmui jei ne puikiai pasakojamos istorijos, gero siužeto ir puikaus viso to pateikimo?

Pasakysite, jog reikia gerų aktorių. Taip. tai labai svarbi dalis, pilnai išbaigtai juostai. Tai čia aktorių komanda yra taipogi puiki. Tarsi jie visi paprasti, bet kartu ypatingi ir čia vėlgi nėra nieko, kas būtų atlikta blogai. Vaidyba įtikinanti, natūrali, neperspausta ir nenuvilianti ar tokia, kai veikėjai reaguoja į esamą situaciją pernelyg ramiai, tarsi viskas gerai, kai aplink juos sukiojasi nežemiškos kilmės būtybės. Šiuo atveju taip nėra. Visi jaučia nerimą, įtampą. Kiekvienas veikėjas turi savo numatytą misiją ir yra išpildomas siužeto eigoje. Kiekvieno skirtumai panaudojami istorijos pilnavertiškumui. Čia nėra nei vieno nereikalingo personažo, nei vieno nereikalingo veiksmo ar ištarto žodžio. Žinoma ir dėl to, jog kiekvienas žodis gali būti ir paskutinis.

Tyla ir garsai šioje juostoje atranda naują harmoniją. Vietomis esame priversti klausytis visiškos tylos ir tam, kad ja pasimėgauti, kino salėje ir turi būti visiška tyla. Tačiau ją meistriškai keičia puikūs ir dažnai netikėti garso efektai, nuo kurių dreba grindys ir tai sukelia dar didesnį pasimėgavimą bei kuria pasimėgavimą kinu keliančia atmosferą. Šie garso efektai, greta puikaus pasakojamo siužeto, drauge su natūralia, įtikinančia ir aukštos klasės vaidyba, dėmesį prikaustė net ir labiau skeptiškus ar mėgstančius plepėti bei trukdyti kitiems žiūrovus. Tai dar vienas pavyzdys, jog tai net labai vykęs filmas.
Garso takelis, drauge su meistriškai šokinėjančiu montažu, rodančiu kelis veikėjus vienu metu, tik dar labiau viską pagyvina, suteikdami šiai kino juostai išbaigtumo.

Tai beveik tobulas filmas.

Iki pat pabaigos nežinai kas bus. Gali tik spėlioti ir numanyti, bet visgi nežinai ar tai tikrai nutiks. Negali numanyti ar veikėjų tikslai bus įgyvendinti, o gal nutiks blogiausias scenarijus? Tokių akimirkų buvo ne viena, kai jau tikėjaisi kažko tragiško. Baisesnių vietų ir netikėtumų taip pat buvo. Jautresni žiūrovai tikrai krūpteldavo savo kėdėse. Tačiau tai nėra tipinis siaubo filmas ir laikyti jį tokio žanro filmu būtų neteisinga. Nemėgstu siaubo filmų, o šis filmas kitoks, tai puikiai papasakota, įdomi, šeimos istorija, kupina nuotykių, veiksmo, įtampos. Tai įtraukiančio siužeto trileris, kuriame yra visko apstu, tačiau kartu ir ne per daug. Visko pakankamai ir skoningai. Tai beveik tobulas filmas ir kartu puikus pavyzdys, koks turi būti žiūrovą prikaustantis filmas. Prieš žiūrint, būtina pamatyti pirmąją dalį ir joje, kai kurie kilę klausimai, atsakomi antrojoje dalyje.
P.S. Vietomis pagalvojau, jog šis filmas įtraukia kaip geras video žaidimas. Ir pagal šią istoriją tikrai galėtų būti sukurtas kompiuterinis žaidimas. Jis būtų tikrai įdomus. Vienas iš tikslų būtų išgyventi sukeliant kiek įmanoma mažiau garso.

Vertinimas 9,8 iš 10.