Tylos zona

Siaubo žanrą vieni mėgstame, kiti ne. Galbūt tiesiog kartais, nesinori negalėti užmigti naktį ar neteikia malonumo, koks ne skoningas žmonių žudymas ir pjaustymas (tarsi jis galėtų būti skoningas). Tačiau filmo „Tylos zona“, tipiniu siaubo filmu nepavadinsi. Net ir man, nemėgstančiam siaubo žanro – jis labai patiko ir maloniai nustebino. Į šį filmą nueiti galima drąsiai rekomenduoti visiems, net ir tiems, kurie yra kiek jautresni. Na gal kažkiek baisu ir buvo, gal… Tačiau filmo siužetas viską atperka ir vien dėl jo ši juosta verta pagyrimų.

Kalbant iš eilės, tai filmas nuo pat pradžių įtraukia ir sudomina. Žiūrovas iškart įmetamas į vykstantį siužetą, kurį gaubia tylą. Būtent ta tyla patį siužetą tik sustiprina bei prideda istorijai šarmo. Viskas labai gražiai apipavidalinama, kartu perteikiant šeimos kasdienybę, buitį, emocijas ir mokėjimą išgyventi visiškoje tyloje. Čia neanalizuojama iš kur ir kodėl ne žemiškos kilmės padarai atsirado, bet visas dėmesys skiriamas pačiai šeimos istorijai, tuo sunkiu metu, kuriame atsiduriame.

Eigoje kyla daugybė klausimų, kurie pamažu atskleidžiami, atsakomi ir lyg saldainiai išvynuojami vienas po kito ir pateikiami žiūrovui. Žiūrėti filmą tikrai įdomu ir malonu, nes visiškai kitaip nei tipiniame siaubo filme, istorijos vingiai nenuspėjami ir visiškai nežinai kas gali laukti toliau, kas nutiks ir kaip viskas išsispręs ar neišsispręs.
Nors filme ir nėra gausybės dialogų, tai kažkodėl kaip tik turi savojo žaveso ir tai puikiai tinka. Viskas skonigai, sutbiliai ir intriguojančiai perteikta. Ko dar galime norėti iš filmo?

Aktoriai. Jų čia tikrai mažai. Bet juk svarbu ne kiekybė, o kokybė. O kokybė šiuo atveju taipogi gera. Idomu ir tai, jog pagrindinis aktorius John Krasinski, tuo pačiu yra ir filmo režisierius, o Emily Blunt, na žinoma, kad suvaidina gerai. O jai tokie vaidmenys netgi labai tinka. Ji puikiai sugeba perteikti emocijas ir įtikinti žiūrovą jų tikrumu. Likę šeimos nariai, juostoje pasirodo taip pat gerai.

Apibendrinant ir neieškant kelių mažį kabliukų, tai filmas tirai pavykęs ir net labai. Retai kada būna filmai, kurie įtraukia savo siužetu, kuris dar yra ir nenuspėjamas.

Vertinimas 9,6 iš 10.

1 thoughts on “Tylos zona

  1. Pingback: Tylos zona 2 | Geriau Negu Geras Klubas

Comments are closed.