Džonas Vikas 3

Kruvinas, kupinas veiksmo ir nuotykių, pakankamai įtempto siužeto ir nuolatinių kovų rinkinys, su Keanu Reeves priešakyje – puiki pramoga daugeliui kino žiūrovų. Čia nereikia daug sukti galvos ir galvoti, viskas elementaru ir telieka mėgautis kinu didžiuosiuose ekranuose. Nors filmas ir kupinas pakankamai didelio žiaurumo, visgi jis, šių dienų visuomenei – tėra lengvas kąsnelis, o kruvinos ir šaltakraujiškos žudymo scenos, dažnu atveju kai kuriems stebėtojams netgi sukelia juoką. Tad pripratusiam prie kraujo žiūrovui tai tėra lengvas pasivaikščiojimas ir net atsipalaidavimas.

Šįkart netgi nėra itin svarbu matėte jūs, ar ne – pirmąsias dvi „Džono Viko“ kino dalis. Labai lengva numanyti ar greitai sužinoti kas vyko prieš tai ir kodėl esame kur esame ir kodėl būtent toks visos šios istorijos tęsinys rodomas trečiojoje dalyje. Nors pirmąją dalį verta pamatyti vien dėl jos pradžios, kuomet tikrai ganėtinai įspūdingai ir įtraukiančiai pristatomas vienas geriausių samdomų žudikų, kurį puikiai įkūniją mums visiems puikiai pažįstamas aktorius, gyva klasika ir legenda spėjęs tapti – Keanu Reeves.

Kaip jau teko minėti – filmas nepasižymi itin įmantriu siužetu, daug mąstyti priverčiančia istorija ir yra toks koks ir turi būti. Žiūrovui suteikiama proga tiesiog džiaugtis gerai atliktais kaskadiniais triukais, įspūdingomis kovomis, kurių beje yra tiek daug, jog filmo didžioji dalis ir yra būtent jie. Žinoma ko gi norėti iš filmo, kuriame už pagrindinio veikėjo galvą, pasiūloma 14 milijonų dolerių atlygis. Žinoma, kad ant kiekvieno kampo tyko pavojus ir žinoma, kad visi tik ir nori susikauti su legendiniu Džonu Viku, o tai padaryti kai kuriems net ir didelė garbė.
Kaip ten bebūtų viskas paprasta, visgi nuspėti istorijos baigties ir visų jos vingių negalime, o tai pagirtina. Žinoma tai žiūrovą tik dar labiau įtraukia ir pats filmas jo nenuvilia (tikiuosi). Tai puikus pavyzdys kaip galima kartu suderinti elementarumą ir subtilumą. O visą tai pagardina pagrindinis aktorius, kuris tarsi uoga ant torto ir net sunku įsivaizduoti filmą be jo. Aš pasakiau uoga? Ir kaip čia taip, bet dabar nieko geriau ir nesugalvoju.

Kalbant apie aktorius, tai jei ne Keanu Reeves, tai galbūt šiam vaidmeniui tiktų nebent koks Jason Statham. Tačiau būtent „Matricos“ žvaigždė yra kažkuo subtilesnis, nuoširdesnis, žmogiškesnis, jaučiantis skausmą ir mokantis parodyti nuovargį ar vieną kitą emociją. Ganėtini sunku apibūdinti tą Keanu Reeves žavesį. Būtent jo vaidmuo labai gerai įtikina ir tinka visame bendrame kontekste, o ir kalbėjimas Rusų kalba skamba smagiai. Greta šio puikaus aktoriaus, ekranuose išvystame ir gerai pažįstamą ir tikrai matytą veidą, aktorę – Halle Berry. Ji žavi, kieta ir puikiai suvadina jai skirtą istorijos dalį. taip pat norėtųsi paminėti ir išskirti Ian McShane, Lance Reddick, Laurence Fishburne, Anjelica Huston vaidybą. Šie aktoriai savo vaidmenis atliko gerai, skoningai ir įstrigo į atmintį. Ko gal kiek pritrūko Asia Kate Dillon, o jos pasirodymas ekrane – kiek savitas, tarsi iš niekur ir šiek tiek erzinantis. Ar taip ir turėjo būti? Ji kaip virusas visai istorijai kenkia, nors pati aktorė ir sugeba išlaikyti skoningumą bendrame kontekste. Dar kiek netikėtas ir įdomus, „Sostų karų žvaigždės“ – Jerome Flynn pasirodymas. Jį čia pamatome kiek kitokį ir tai žiūrisi tikrai gerai. Na gerai, dar Saïd Taghmaoui tikrai turi savito šarmo ir trumpas, bet geras jo pasirodymas taip pat yra sveikintinas. Kad jau pradėjome, tai turėtume paminėti ir savitai įdomų Mark Dacascos pasirodymą. Juk jis jus tikrai pralinksmino, tiesa?

Jei mėgstate veiksmą, nebijote žiaurumo ir norite tiesiog pasimėgauti nenuilstamu siužetu, su puikiuoju Keanu Reeves, tai šis filmas kaip tik Jums.

Vizualiai filmas padarytas labai gražiai ir kokybiškai. Nors kažko, kas mus šiai dienai nustebintų ir neišvysime, tačiau specialiųjų efektų, kaskadinių triukų, kurie buvo atlikti gerai, tikrai apstu. Ir jei jus tai žavi – šis filmas kaip tik jums. Atėmę keletą absurdiškų ar labai nelogiškų bei kvailų situacijų, turime visai smagų reginį. O pastarosios situacijos kai kur galbūt ir sudėtos kad sukeltų juoką ar paaštrintų patį siužetą. Nors dažnu atveju tai atrodo kaip tiesiog paliktas antraplanis dalykas, kurio niekas nepastebės. Visgi visumoje prieš viską laimi pagrindinis aktorius ir be jo, man asmeniškai, šis filmas nebūtų toks geras, koks yra. Jo vertė kristų. Tad šiuo atveju buvo tikrai neprašauta pro šalį. Taigi, jei mėgstate veiksmą, nebijote žiaurumo ir norite tiesiog pasimėgauti nenuilstamu siužetu, su puikiuoju Keanu Reeves, tai šis filmas kaip tik Jums.
Vertinimas 8 iš 10.