Pradink / Apžvalga

Tai, kad esi pakviestas, dar nereiškia jog esi tikrai laukiamas. Ar tikrai gali pasitikėti? Tokiomis panašiomis frazėmis šis filmas bandė pritraukti žiūrovus į kino sales. Pritraukė ir mus. Eidami į šį įtempto siužeto filmą nesitikėjome nieko labai ypatingo. Tačiau kaip daugeliu atveju – likome maloniai nustebinti. Maloniai, todėl, kad ši kino juosta tikrai gera. Tiesa, prieš pamatant šį filmą – jo anonso (treilerio) matyti neteko. Ir gerai, nes dabar jį peržiūrėjus akivaizdu, jog jis atskleidžia per daug, o sekti siužetą kur kas įdomiau kai visiškai nežinai net menkiausios smulkmenos kaip kas bus. Tiesa kai kurios vietos, kaip pasitaiko gana dažnai, iškirptos ir filme jų neišvysime.

Šiek tiek apie siužetą. Jaunas vaikinukas, vardu Krisas (akt. Daniel Kaluuya), sutikęs žaviają Rouzę (akt. Allison Williams) džiaugiasi jos antirasistišku požiūriu į jį ir rodos kaip ir visos laimingos poros – nusprendžia pagaliau susipažinti su merginos tėvais. Iš pradžių viskas klostosi lyg ir gerai, tačiau laikui bėgant Krisas – fotografas, todėl atidus detalėms ir palaipsniui ima pastebėti vis daugiau keistų dalykų. Čia ir prasideda įtampa, žiūrovo dėmesys sukaustomas nuo pat pradžių. O tai tikrai pagirtina. Siužetas nuspėjamas labai minimaliai ir daugeliu atvejų, net žinant kaip viskas bus – visgi jis įtraukia. Tikrai šauniai sudėliota istorija, puiki ekranizacija ir galbūt visai gera pamoka ir penas pamąstymams ką reikėtų apgalvoti atsuduriant vienui vienam tarp nepažįstamų žmonių ar tų, kurias rodos ir galėtume pasitikėti.

Filmas traktuojamas kaip mistinis ar siaubo. Tačiau jam tikriausiai labiau tinka įtempto siužeto trilerio apibūdinimas. Visgi kiekvienas savaip gali vertinti ar jame siaubo yra ar ne. Tai įtraukianti istorija turinti įvairių žanrų elementų, tačiau tai nėra tipinis siaubo filmas, nors tiesa jautresni žiūrovai, o tiksliau žiūrovės keliose vietose pašoko iš kėdės, bet tik tiek. Visgi tai tiesiog itin įtraukiančią ir mistišką istoriją turintis filmas, kurio pabaiga palieka klaustukų ir neišbaigtumo jausmą. Kiek kliūna dar ir tai jog iki filmo trečio ketvirčio – vystoma mįslė ir tvyro įtampa, vėliau viskas tiesiog greituoju būtų ima ir išsinarplioja. Lieka neaiški kai kurių veikėjų lemtis.

Kas labai sužavi, tai aktorių vaidyba. Ji kai kuriose vietose tokia gera, jog salė net ima kvatotis, nors vadinama emocija nėra ne iš tolo juokinga, tiesiog jos nuoširdus ir talentingas perteikimas sukelia žiūrovui emocijas, kurios šiuo atveju galbūt pereina į juoką. Lieki pasimetęs, lieki išsižiojęs ir tikrai imi sekti kiekvieną smulkmeną, gaudyti kiekvieną žodį, mirksnį, emociją. O tai aktoriai perteikia puikiai. Vienas iš retesnių filmų, kuomet visi aktoriais savo patikėtus vaidmenis suvadina labai gerai. Negalima būtų išskirti vieno vaidmens, nes visi personažai puikiai atsiskleidžia nuo pat pradžių ir tampa aišku kas užima kokią poziciją šioje mistiškoje istorijoje.

Garso takelis šiame filme puikus, puikiai parinkti scenų skambesiai ir dainos, kurios gana gerai įsikomponuoja fone ir gali priversti pašiurpti žiūrovo odą. Daug apie jį šnekėti nereikia, čia vertėtų tiesiog pamatyti ir išgirsti, o išgirsti kaip ir visuomet rekomenduojame kino salėje, o blogiausiu atveju bent jau su gera garso aparatūra namuose.

Šis filmas vertas to, kad kiekvienas kadras, garsas ir emocija pasiektų ir paliestų žiūrovą visu šimtu procentų. Vertiname filmą 9 iš 10 ir nors daugelio dėmesio jis ko gero neatkreipė, nes tai nėra ta klasikinė kino bomba, tačiau jis vertas visų sumokėtų pinigų ir praleisto laiko. Bent kartą jį pamatyti yra tiesiog būtina.