Le Manas’66. Plento karaliai

Filmas „Le Manas’66. Plento karaliai“, kurį režisavo James Mangold („Ernis“, „Ernis 3“, „Kaip diena ir naktis“, „Traukinys į Jumą“, „Ties jausmų riba“, „Tapatybė“, „Keitė ir Leopoldas“, „Mergina su trūkumais“, „Farų žemė“), pasakoja tikrais įvykiai paremtą istoriją, kuri tikrai įtraukia, sudomina ir yra nenuspėjama iki pat pabaigos. Na nebent jūs jau žinote šią istoriją ir esate iš tų žiūrovų, kurie ateina iš anksto pasidomėję. Aš asmeniškai buvau nematęs net filmo anonso. O kam, juk jie ne visuomet sukurti pakankamai gerai, o be kita ko, šis filmas ir taip aišku, jog yra įdomus ir vertas dėmesio. Tad nusivilti ir neteko. Ši istorija palieka pačius įvairiausius jausmus bei pilną galvą minčių. Tai kokybiškas ir geras kinas, kurį galima žiūrėti dar ne kartą. Išvadas pasakiau jau pačioje pradžioje, bet kaip gi visa kita?

Ko reikia geram filmui? Geros istorijos, gerų aktorių, puikaus ir įtraukiančio siužeto, gerai režisuoto darbo, gero garso takelio, jausmus suvirpinančių situacijų, gero humoro. Visa tai šis filmas turi, o dar jame yra ir veiksmo ir automobilių, o ir atmosfera tokia autentiška. Beje gero humoro čia tikrai apstu. Galima tikrai labai daug ir skaniai prisijuokti ir greta to paliūdėti bei susimąstyti. Iki galo nėra nuspėjamos siužeto detalės, o tai taipogi didelis pliusas. Dar labai svarbu, jog tai tikra istorija, kuri nutiko iš tikrųjų. O tai, stebint šį kino reginį, tik dar labiau gniaužia kvapą. O tas reginys tikrai įdomus. Pažiūrėkite anonsą, po tekstu, apačioje ir bent kažkiek tai pajusite. O jei jau filmą matėte kino teatre – tikrai turėjote tuo įsitikinti. Bent aš su pasimėgavimu stebėjau kiekvieną filmo sekundę. O ši juosta tarsi ir sukurta taip, kad stebėti ir mėgautis ja. Prie to puikiai prisideda ir jau minėtas puikus humoras ir visa bendra puikiai sukurta ir pateikta istorijos atmosfera.

Ko pritrūksta šioje kino juostoje, tai to, jog tam tikrose vietose siužetas nedetalizuoja rodos pakankamai svarbių elementų. Pasakojimas peršoka laike arba kai kurias detales parodo prabėgomis ar visiškai praleidžia. Tai ko gero vienintelis šio filmo minusas, kuris daugeliui gal lieka net nepastebėtas. Nes tikrai, mėgaujantis puikiu reginiu, gali ir nepagalvoti apie jo silpnąsias puses. O tas puses nusveria pliusai, kurių yra akivaizdžiai daugiau.
Galbūt pasakojimą gadina dar ir tai, jog mes iš anksto žinome, kad Fordas įveiks Ferrari ir stebėdami  visus naujo GT modelio kūrimo darbus, jau žinome kad jiems tai pavyks. Tačiau liekame visgi nustebinti, nes viskas pavyksta ne iš karto ir ne taip sklandžiai kaip galėtų pasirodyti.  Be visko koją kiša ir stambi Ford kompanija su sava politika ir biurokratija.
Pati istorija, kurios perpasakoti nesinori, yra ir ironiška ir kupina dramų. Pagrindiniai veikėjai čia taip pat tobuli ir netgi svarbesni už patį pagrindinį istorijos planą – nugalėti lenktynes Le Mane.

Atskiro paminėjimo yra verti pagrindiniai aktoriai: Christian Bale, Matt Damon, kurie mums puikiai žinomi iš daugybės kitų garsių ir labai puikių kino juostų. Ir jei Matt Damon yra nuostabus aktorius, jis visgi galbūt kažkuo ženkliai nenustebina ar nepasirodo kitaip, nei mums būtų įprasta. Bet štai Christian Bale, tikrai nustebina. Jo vaidmuo toks ekspresyvus, dramatiškas, nenuspėjamas ir itin charakteringas. Vienas geriausių vaidmenų šiais metais ir apskritai. Tiesiog malonu stebėti jo kuriamą personažą, kuris šiuo atveju yra tobulas. Taigi be visų pliusų, šis aktorių duetas kartu yra beprotiškai geras ir čia liekame sužavėti bei maloniai nustebinti. Tad belieka tik dėti dar vieną didelį ir riebų pliusą šios juostos naudai. Ir štai turime visą rinkinį pagyrų, kai rodos tikrai ne bet kas tokią istoriją paverstų tokia gera. Tad ko gero čia vertas didelių pagyrų yra ir pats režisierius.

Tai pavykęs kūrinys, vertas kino teatrų ekranų ir daugybės pagyrų.

Apibendrinant tai tiek kinematografiškai, tiek visomis kitomis prasmėmis, tai pavykęs kūrinys, vertas kino teatrų ekranų ir daugybės pagyrų. Čia atėję gauname pilną emocijų dozę, išėję jaučiamės kažko gavę ir turime apie ką pagalvoti. Ši juosta susuka mintis galvoje. Bet čia nieko blogo, juk taip ir turi būti po gero filmo. Sudėjus pliusus ir minusus, pliusai juos nustelbia, o jausmai priešingi nusivylimui. Nes kai gauni daugiau nei tikėjaisi, blogų minčių ar jausmų net ir negali kilti.
Vertinimas 9,5 iš 10.