Suicide Squad / Apžvalga

Prieš vertindami šį filmą – turėjome progą jį peržiūrėti dvejose skirtingose kino salėse. Ir tik dar kartą galime patvirtinti jog salės, ekrano dydis bei audio aparatūra – itin stipriai įtakoja žiūrovo požiūrį bei susitelkimą į filmą, o taip pat ir tai, kokį įspūdį padarys rodomas kinas. Antrą kartą žiūrėjome didžiausioje salėje ir filmas paliko kur kas didesnį įspūdį nei žiūrint pirmąjį kartą. Įspūdis įvairiapusiškas ir sunku pasakyti kas tiksliai jį sustiprino. Vertinant bendrai, tai 3D efektai naujausiuose filmuose tikrai gerėja, šis atvejis ne išimtis. Ir nors 3D versija gana tamsi, tačiau mes rekomenduotume žiūrėti būtent ją. Tačiau jei šio filmo nespėjote peržiūrėti kino teatre, kažin ar bent pusę įspūdžio paliks (toks koks jis turėtų būti), žiūrėjimas namuose. Ir čia kalbame bendrai. Tokie filmai turi būti žiūrimi tik kino teatre ir ne kitaip.
Šioje istorijoje surenkami vieni blogiausių Betmeno priešų, kurie šio žanro gerbėjams bus puikiai pažįstami iš skaitytų komiksų, žaistų kompiuterinių žaidimų ir bet kokiu atveju savi ir pažįstami. Kaip jų pateikimas atsiskleidė vaidinamus veikėjus ir nuvylė ar nenuvylė – matyt kiekvieno gerbėjo unikalaus požiūrio reikalas. Tačiau visgi veikėjai pateikti labai gerai ir charizmatiškai, jie iš karto sudomina ir nejučiomis tampi jų gerbėju. O juk blogiukai visuomet įdomesni ir labiau žavi. Nemaža dalis dėmesio skiriama jų istorijoms papasakoti, ypatingas dėmesys skiriamas Deadšoto, kurį suvaidino Will Smith bei Harlės Kvin personažai, kurios vaidmenį itin gerai atliko Margot Robbie. Pastaroji turbūt yra bene labiausiai sudominusi priežastis eiti į šį filmą. Tai itin žavingas, unikalus bei patrauklus personažas, verčiantis nuolat šypsotis ir nejučiomis mėgautis viskuo ką daro. Kiti veikėjai nors ir turi savo dalį laiko, visgi nespėja atsiskleisti tiek daug, o kai kurie visai lieka trečiame plane.
Tie kurie tikisi labai įtraukiančios istorijos – turėtų kiek nusivilti, nes visas filmo „arkliukas” – veikėjų charakterizavimas ir pateikimas jų tarpusavio bendravime bei veiksmo scenose. Netrūksta dialoguose gero humoro, subtilių frazių bei „pasikandžiojimų”.
Daug pagyrų galime skirti garso takeliui, kuris čia sudėliotas ir pateiktas kone tobulai. Ne tik dėl skambančių puikių kūrinių, bet ir dėl tam tikrose scenose laiku ir vietoje grojančių melodijų.
Bendras mūsų vertinimas yra teigiamas, tačiau tik dėl labai gero aktorių darbo, jų veikėjų charizmatiškumo, specialiųjų efektų bei puikaus garso takelio. Apie kitką, mes mandagiai patylėsime ir visko nesugadinsime. Pamatyti verta ir būtina.