Akvamenas

Atrodo, jog Akvameno filmo komanda tikrai pasistengė, pasimokė iš kitų klaidų, sunkiai dirbo ir jiems puikiai pavyko sukurti gerą filmą. Pastangos akivaizdžios ir kai kur jos netgi perspaustos. Filmas tiesiog lūžta nuo įvairovės, efektų gausos ir kvapą gniaužainčių 3D vaizdų, spalvų, garsų ir visko. Viso to tik daug, kad net pasimeti ir šios juostos gauni labai daug. Susidaro įspūdis, jog visko tiek daug, kad net netelpa ir nori išsiveržti iš ekrano lauk. Tiek vaizdo, tiek garso efektai suvirpina tiek fiziškai, tiek emociškai, o vizualioji pusė nejučiomis priverčia mėgautis. Net kiek ir užmiršti labai gilintis į pačią istoriją, apie kurią filmo reklama meluoja. Reklamoje teigiama, jog Artūras nuo mažens siekia tapti valdovu, nors filme jis aiškiai pasako, jog to nenori ir tam jis netgi priešinasi. Klaida ar reklaminis triukas – kas žino. Ir visgi anonsas neatrodo, tarsi reklamuotų labai gerą filmą ir kalbant atvirai – nesudomina. Tačiau juosta verta dėmesio su kaupu ir priverčia pakeisti nuomonę filmui net neįpusėjus.

Sužavi ir solidi aktorių komada. Istorijoje įvairius personažus įkūnija tokios garsenybės, kaip Nicole Kidman, Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe, Patrick Wilson, Dolph Lundgren ir kiti. Be abejo tai filmui duoda dar daugiau pliusų ir jį žiūrėti nuo to tik smagiau. Kad šie aktoriai yra profesionalai ir savo darbą atliko nepriekaištingai, tai turbūt kaip ir aišku. Ir taip, jie tai padarė labai gerai ir dar kartą privertė jais žvėtis. Ir nors tas vaidmenų paskirstymas neproporcingas, visgi jų pasirodymais galime kurį laiką mėgautis. Tiesa tik Patrick Wilson personžas visu filmo metu atrodė toks netikras ir visiškai dirbtinis. Greta to einantys efektai kiek viską gadina, nes tas netikrumas juntamas labai aikivaizdžiai. Na, bet tai juk labai daug fantastikos turintis pasakojimas.

Pats pasakojimas ir istorija įdomi, įtraukianti, tačiau atmetus visą grožį, efektus būtų gana paprasta, nuspėjama ir gal tokia netgi klasikinė. Na radijo reklama žadėjo įspūdžius. Tuos įspūdžius mes gauname su kaupu, o siužetas nors ir dalinai nuspėjamas – visgi turi ir kelis sunkiau numanomus aspektus.
Beje pagrindinis veikėjas – Akvamenas, kaip aktoriui beje ir tinka, yra tiesmukas ir keli tokio tipo juokeliai filmo eigoje jam išsprūsta ir sukelia salės juoką. Greta nuotykių, veiksmo ir įtampos yra ir gero humoro. Nepaisant kelių klausimų sukeliančių situacijų – viskas ganėtinai gerai. O klausimų sukėlė, kad ir tokios vietos: iš kur po dykumą, esant po žeme, sklido saulės spinduliai? Bet jei nekibtume prie tokių smulkesnių klaidų ar klaidelių – filmas žiūrėjosi smagiai.
Gerai ir tai, jog filmas per savo prizmę paliečia mums aktualias globalines problemas, tokias kaip vandenynų tarša, besaikis vartojimas ir šiukšlinimas.

Vaizdai, spalvos, garsai, efektai ir net garso takelis – tikrai labai žavintys ir paliekantys įspūdį.

Dar kartą norisi pagirti 3D efektus, kurie beje žiūrėjosi labai gerai ir sukėlė tikrą erdvės pojūtį. Galbūt tą pojūtį dar labiau sustiprino žemesnės kino salės vietos, kurios leido pajusti viską iš labai arti. Visa kita – kaip vaizdai, spalvos, garsai, efektai ir net garso takelis – tikrai labai žavintys ir paliekantys įspūdį. Tokią kino juostą verta žiūrėti ne namuose ir pasimėgauti visais jos teikiamais malonumais. Neperdedant galima sakyti, jog viskas pavyko su kaupu. Ir nors 3D tamsumas ar juntamai dirbtiniai povandeniniai efektai kiek ir erzino – visumoje tai nublanko. Beje buvo smagu pamatyti „Sostų karų“ žvaigždę tokiame vaidmenyje.
Nueikite į šį filmą vien tam, jog pasimėgauti jo garsine ir vizualine palaima, kurią jis teikia, net jei fantastinis žanras jums ir ne prie širdies.
Vertinimas 8,9 iš 10.