Klasės susitikimas. Berniukai sugrįžta!

Jeigu komedija „Tarp mūsų, berniukų…“ buvo sukurta tiesiog parodyti vyrišką požiūrį, iš to pasijuokti ir tas požiūris kai kurioms moterims nei patiko nei buvo juokingas, o pati komedija nors ir buvo linksma, tačiau nebuvo tokia linksma, jog galėtų vadintis juokingiausiu metų filmu, tai šįkart viskas kitaip. Šįkart pažvelgti į vyrišką laisvalaikį, kai jo nemato antrosios pusės, galima kiek įdomiau, linksmiau ir būtent šįkart nuobodžiauti nei kiek netenka ir dailiosios lyties atstovėms. Žinoma humoro jausmas ir gyvenimiškų situacijų suvokimas ir mokėjimas iš to pasijuokti yra subtilus ir sąlyginis reikalas, tačiau daugelis turėtų atrasti žaviąją filmo „Klasės susitikimas. Berniukai sugrįžta!“ pusę.

Na o kol nepradėjau labai liaupsinti filmo, pažiūrėkime į viską rimtai. Na ir prie ko galima prikibti? Ogi praktiškai prie nieko. Nebent labai ieškotume ir labai jau norėtume būti priekabūs. Bet nežinau ar kažką rastume, hmm… Visgi senieji metai išeina, o naujieji ateina su pačia geriausia bent jau lietuviško kino metų komedija. Bet pala, o kurių metų ji geriausia? Jei 2018 – aisiais lietuviško kino padangėje nesužibės kokia nors dar žavesnė komedija, tai berniukai tikrai galės būti abiejų metų geriausia Lietuvos komedija. Na bent jau taip manome mes. O ką manote jūs, tai mums visiškai nerūpi (juokauju). Na bet rimtai: ką per praėjusius metus matėte geresnio? Bent jau iš lietuviškų komedijų sąrašo. Šįkart tikrai turėjo likti patenkinti dauguma žiūrovų ir juoko salėje netrūko ir žiovulio nesigirdėjo. O pasibaigus filmui niekas nesakė „nesąmonė!“. Na bent jau po mūsų žiūrėt seanso metu, per pačią premjerą. Mūsų kompanija liko patenkinta ir iš kino salės išėjome pilni gerų emocijų. Nesupykit kitų komedijų aktoriai ir kūrėjai, buvo tikrai iš ko pasijuokti, bet šįkart juoko buvo daugiau ir jo buvo iki ašarų. Tad ši komedija visus aplenkė ir atsidūrė tarp geriausiųjų. Ir čia aš rimtai.

Nepasakosime apie siužetą, istoriją ar panašiai, filmą rekomenduojame pasižiūrėti kuo greičiau patiems ir viską patirti bei pajausti, paturėti daug gerų emocijų ir juoko. Rimtai, lėkit pirkt bilietų, nepasigailėsite. O siužetas šiaip jau ir ne toks svarbus, kuomet visos situacijos tiesiog iš savęs linksmos ir įdomios, nors pati istorija ir žinoma, jog veikėjai ruošiasi ir planuoja vykti į klasės susitikimą, kas neišvengiamai įvyks ir pakeis kiekvieno veikėjo gyvenimą. Tačiau visas smagumas ir yra būtent pats pasiruošimas, kelionė ir laukimas. Žiūrovas priverčiamas kažko laukti, išlaikoma intriga ir nors siužetas maždaug aiškus, tačiau jo niuansai, baigtis ir išpildymas laiko intrigą visą laiką. O pakeliui nutinka įvairiausių kuriozų ir išgyvenama daugybė iš koto verčiančių situacijų.

Vaidyba, vaidyba, vaidyba. Nieko čia neprikiši, ji tikrai gera, smagi, intriguojanti ir dar geresnė nei ankstesnėje dalyje. Galbūt prie to prisideda charizmatiški personažai ir žinoma puikiai juos išpildantys aktoriai. Daug duoda ir nuolat jų skaldomi juokeliai, kurie visuomet išpildomi laiku ir vietoje. Tai leidžia žavėtis kiekvienu personažu savaip ir jais visais drauge, kaip puikia aktorių komanda ir šauniais draugais kine. Vaidyba neperspausta ir pasirinkta stilistika bei pateikimas puikiai tinka tokio žanro kinui.

Garso takelis, na jis tikrai paliks įspūdį  ir įstrigs atmintyje, o kai kurios melodijos skambės ir išėjus iš kino salės. Visgi čia kai kas šiek tiek pasimeta, kai kurios melodijos nutraukiamos ir susidaro įspūdis jog norėta pagroti keletą skirtingų kūrinių, kurie vos tilpo „į laiką“, tarpusavyje kiek nedera, tačiau tai kliūna tik iš dalies. Atskirai visi kūriniai savaip žavūs, o kai kurie tiesiog auksinė klasiką, kelianti nostalgiją ir smagius prisiminimus. Nereikia ir sakyti, jog tai filmo įspūdį dar labiau sustiprina. O mokėjimas pasijuokti ir iš lietuviškos muzikos estrados „perliukų“ irgi suteikia papildomą juoko dozę.

Apibendrinant galima pasakyti, jog tai tikrai vykusi ir pavykusi komedija. Galima drąsiai paploti atsistojus ir pasidžiaugti puikia ir tikrai juokinga komedija, paspausti ranką režisieriui Kęstučiui Gudavičiui, visai šios kino juostos kūrybinei komandai ir padėkoti aktoriams už jų pastangas, kurios tikime jiems buvo kartu ir labai smagios ir pilnos juoko, ką matome ir nepavykusiuose kadruose keičiantis titrams filmo pabaigoje. Žinoma įsigijus bilietus gailėtis dėl to neteks. O kas visgi šio filmo nepamatys didelėje kino salėje, tarp daugybės linksmai nusiteikusių ir besijuokiančių žiūrovų, tai bent jau reikėtų įsigyti šį filmą DVD formatu ir taip paremti šią kino juostą, kuri verta kiekvieno išleisto pinigėlio. Liekame patenkinti ir vertiname filmą labai gerai.

9.6 iš 10.