Slaptas keleivis

Filmai su traukiniais visuomet žiūrisi smagiai, prisiminkime kad ir tokius filmus kaip „Išeities kodas“ (Source Code, 2011) arba „Metro užgrobimas 123“ (The Taking of Pelham 123, 2009). Siužetas įtraukia, o tikslo link judanti, uždara erdvė sukuria tam tikrą, pavadinkim filmo jaukumą, kuomet veiksmas vyksta tik tam tikroje aplinkoje, su iš anksto numatytu kiekiu personažų. Traukinyje vykstantis veiksmas už lėktuve vykstantį veiksmą įdomesnis tuo, jog viskas vyksta ant žemės ir tai prideda daugiau galimybių siužetui pasisukti įvairiomis linkmėmis, pavyzdžiui kad ir žuvus mašinistui, kuomet lėktuve, praradus jo pilotą – baigtis tampa nuspėjama.

Žiūrovai žinoma iš Liam Neeson tikisi panašaus vaidmens, kokie jam ir būdingi ir dar stovėdami eilėje prie kino salės – šnabždasi, jog tai greičiausiai bus kažkas panašaus į filmą „Pagrobimas“. Na įvaizdžio ar aktoriui būdingų manierų galbūt atsikratyti ir atsiskleisti kaip visiškai kitokio tipažo veikėjui būtų sudėtinga, tačiau visgi šiame filme būtent Liam Neeson, vaidinantis Maiklą, iš pirmo žvilgsnio yra eilinis žmogus, dirbantis draudimo agentu bei dešimtį metų važinėjantis tuo pačiu maršrutu į darbą ir atgal. Tai ganėtinai svarbus aspektas, kuriuo remiasi tolesnis siužetas.

Maiklas, pagyvenęs šešiasdešimtmetis vyras, turintis pastovų darbą, šeimą, gyvenantis toje pačioje rutinoje, kuri filmo pradžioje gana ryškiai pabrėžiama. Tuo norima pasakyti kaip stipriai pagrindinis veikėjas „įaugęs“ savo kasdienybėje ir būtent todėl jis savo rutinoje įsidėmėjęs kiekvieną smulkmeną ir būtent todėl jis bent jau iš matymo pažįsta kiekvieną nuolatinį traukinio keleivį. Paminėti reikėtų ir tai jog Maiklo praeityje būta ir darbo policijoje patirties. Tuo galima paaiškinti kaip paprastas draudimo agentas susitvarko su eigoje atsirandančiomis įvairiausiomis situacijomis, kurios sukelia vis didesnę įtampa ir intrigą.
Filmo siužetas labai geras. Vieną vertus jis paprastas ir aiškus, kitą vertus jis painus ir sudėtingas. Tačiau jis įtemptas, intriguojantis ir įtraukiantis. Nejučiomis įsitrauki į istoriją ir imi pastebėti kiekvieną smulkmeną. Tačiau žinoma jog režisierius mėto ir klaidinančias užuominas, tad istorijos eiga ir baigtis tampa praktiškai nenuspėjama. O tai žinoma yra gerai.

Aktorių komanda labai žavinga ir nors personažai specialiai skirtingi ir unikalūs, jų išskirtinumas pastebimai pabrėžtinas, tačiau kartu jie kaip visuma – dera tarpusavyje ir sukelia dar daugiau intrigos bei klausimų žiūrovui. Be pagrindinio aktoriaus Liam Neeson, kuris žinoma jog puikiai susitvarkė su savo vaidmenimi, daug intrigos įneša žavinga ir paslaptinga, gana epizodiškai pasirodžiusi, tačiau palikusi savo pėdsaką – aktorė Vera Farmiga. Ji tiesiog tobulai atlieka savo vaidmenį. O štai aktorius Patrick Wilson, toks kaip visuomet ir tarsi jau kažkur matytas. Ir kažkodėl jis labiausiai įstrigęs iš filmų „Maži vaikai“ ir „Nepageidaujamas kaimynas“. Čia jis tarsi tas pats vyrukas. Ir beje jam blogiuko etiketė visiškai netinka.
Tarp visos aktorių rinktinės galima rasti nemažai gerai suvaidintų personažų, tačiau be anksčiau minėtų, labiausiai įstringa Jonathan Banks, Shazad Latif, Andy Niman ir Clara Lago. Pastarieji du aktoriai tikrai kažkuo labai įdomūs ir turintys ugnelės savyje. Puikiai savo veikėjas perteikė ir Florence Pugh bei Ella-Rae Smith. Labai šauniai pasirodė ir traukinio personalas, aktoriai: Colin McFarlane, Adam Nagaitis. Pakankamai gerai ar bent jau patenktinmai pasirodė ir Kobna Holdbrook-Smith, Roland Møller, Sam Neill Sam Neill, Killian Scott, Elizabeth McGovern.

Filmas išties įdomus, turintis nenuspėjamą ir įtempta siužetą, puikius aktorius, įdomią istoriją, kinematografiškai atliktas labai gerai ar bent jau gerai. Neskaitant klausimų ir kiek savitai išsisprendusios pabaigos, kuriai galbūt turėčiau vieną priekaištą – visa kita puiku. Šis filmas vertas kino teatro bilietų, o garso ir vaizdo efektų bei kėdžių virpesio čia pakankamai. Viską sudėjus tai sukausto dėmesį, įtraukia ir palieką teigiamus įspūdžius. Tai būtent yra toks filmas kokį ir norisi matyti kino salėje, tai tas kino filmas, kuris tinka visiems atvejams.
Filmas neprailgo ir nuo pradžios iki galo buvo įdomus. Vertiname 9 iš 10.