Žmogus-voras: grįžimas namo

Žmogus – voras, klasika tapusi istorija, kurią įdomu kaskart atrasti vis iš naujo. Gerai pagalvojus, tai dar ankstyvoje vaikystėje, kuomet filmo pagrindinis aktorius (Tom Holland) dar net nebuvo gimęs, vaizdo kasečių grotuvo pagalba tekdavo žiūrėti animacinę versiją. Tai dvelkia nostalgija, su žmogumi – voru užaugome ir dabar būdami pilnai suaugę galime viską atrasti iš naujo, atrasti kitaip. O naujoji filmo dalis tikrai kitokia ir viskas pateikiama naujai ir ko gero klasikinės istorijos fanai gali kiek ir nusivilti. Nes tai nauja, tai šių dienų filmas, filmas, kuris orientuotas į naująją kartą.

Nauja siužetinė linija, nauji aktoriai ir tik nedidelės užuominos apie mums gerai pažįstamus faktus. Hmm… Drąsu, nauja, keista ir kartu įdomu. Ar tai blogai? Tikrai ne. Laikai keičiasi, turi keistis ir mums seniai pažįstamos istorijos, net jei tai klasika. Turime prisitaikyti prie pokyčių ir juos priimti. Be viso to filmas kur kas įdomesnis, kai matome ne tą patį vėl ir vėl, o kažką naujo. Žinoma, kai kuruos siužetinius vingius mes nesunkiai galime nuspėti, o ir filmo pabaiga daugiau mažiau iš karto aiški. Visgi žiūrint tikimasi jog galbūt šįkart viskas bus kaip nors kitaip, taip kaip nesitiki. Visgi ar tradiciškai besibaigiantis filmas yra blogai – kiekvienam savo. Juk norima, kad pabaigoje žiūrovas liktų patenkintas ir pasikrautų pozityvo.

Filmą būtų galima palyginti su šių dienų architektūra, kuomet autentiškas pastato fasadas komponuojamas su šioms dienoms madingais akcentais, stiklinėmis detalėmis ir pan. Taip ir čia, autentiška istorija komponuojama su naujais siužeto vingiais, jaunąja aktorių karta, apie kurią būtų galima kalbėti atskirai.
Vizualiai filmas atrodo labai gerai. Kas šiai dienai jau yra savaime suprantama. Technologijos sparčiai tobulėja ir tai juntama šių dienų kine. Vaizdas ir garsas filme pateikiami labai gerai. Efektai taip pat savotiški, tačiau gana įdomūs.

Jaunoji aktorių karta yra fantastiška. Žinoma, kad jie žavūs, gražūs, subtilūs, įdomūs, saviti ir su jais padirbėta pakankamai gerai. Išskirti norėtųsi Mišelės (akt. Zendaya) vaidmenį. Jos vaidmuo tikrai išsiskiria, jis turi charizmos, subtilumo ir nestokoja gero humoro. Žinoma galime girti ir Jacob Batalon, Marisa Tomei, Michael Keaton, tą patį Tom Holland. Šie vaidmenys filme sužiba, o nepaminėti Robert Downey Jr. turbūt būtų visiška nuodėmė? Pastarasis tikrai yra kietas, jis žvaigždė, jis klasika, jis gyva legenda. Taip, jis gelbėja filmą ir pritraukia dar daugiau žiūrovų. Vieša paslaptis, kad kine strategiškai sužaidžiama su garsiais aktoriais. Ar tai blogai? Ne. Ir šiuo atveju istorija viso to verta. Ji verta visų aktorių.

Ar verta šį filmą pamatyti? Tikrai taip, ypač jei esate Marvel gerbėjai, o ir šiaip, juk tai Žmogus – voras! Gal metų filmu šios istorijos ir nenominuotume, tačiau tai yra tai ką reikia pamatyti šią vasarą.
Vertiname 8 iš 10.