Alita: kovos angelas

Ekskliuzyvinė, išankstinė filmo „Alita: kovos angelas“ 3D premjera, sukvietė visus šios veikėjos fanus bei žiūrovus norinčius pamatyti kažką išskirtinio ir žinoma ženkliai anksčiau. Ši premjera išsiskyrė tuo, jog pradžioje stebėjome įvairius intervių su kino koamanda, aktoriais, atlikėja Dua Lipa, prieš seansą nebuvo rodomos jokios reklamos, o jam pasibaigus dar buvo parodyta, kaip buvo kuriamas pats filmas. Tiesa pastarosios dalies, kaip visuomet, išlaukė tik patys kantriausi. Ir taip, aš prie jų. Kuomet salėje dar neįjungiama šviesa – žinai, jog dar kažkas bus. Taigi visumoje viskas užtruko gana ilgai ir pakankamai ilgai, jog pasibaigtų gėrimai, popkornai ir t.t. Tačiau filmas neprailgo ir baigėsi gana netikėtai, kuomet dar visai kažko tikiesi.

Ne kartą teko matyti įvairius šios juostos kūrėjų pasisakymus, kaip jie giria ir patys netveria savame kailyje, kalbėdami apie filmą, kaip apie savo kūdykį. Kažkas panašaus buvo ir prieš prasidedant seansui. Interviu vyko anglų kalba, be jokio vertimo ar titrų, tad prasčiau mokantys šią kalbą, kas yra pasakojama, galėjo tik numanyti iš konkteksto. Nesunku buvo atspėti, kad visi tik liaupsino ir dar kartą liaupsino viską iš eilės: puikų filmą, puikią idėją, puikią komandą, aktorius, net ir pačius save bei begalę kitų dalykų. Išgirdęs tiek visko – savaime patiki ir imi laukti kažko tikrai ypatingo ir ne kasdieniško. Užsidedame 3D akinius ir pasineriame į ateitį…

Ir taip, pirmas įspūdis išties labai geras – vizualinis pateikimas tiesiog atima žadą. Alita beprotiškai nuostabi, nereali ir sukurta labai, labai gerai. Paperka ir pirmos jos ištartos frazės, nuoširdus elgesys, kiek vaikiškas smalsumas, pažinimo džiaugsmas ir mokėjimas mėgautis kiekviena, net pačia mažiausia smulkmena. Ji tyrinėja pasaulį, tarsi tikrai būtų ką tik gimusi, tik tiek, kad jau moka kalbėti, vaikščioti, valgyti ir pan. Visa tai žiūrovą iškart įtraukia. Trimatė vizualizacija, efektai, tiek vaizdo, tiek garso – šiai dienai yra tobuli. O tai dalinai ir yra tai, ko norėjome ir tikėjomės, eidami žiūrėti šios kino juostos. Filmas tikrai gražus, kuriuo alime mėgautis nuo pat pirmos akimirkos.

Siužetas ir pati istorija dalinai nuspėjami, tačiau čia įtraukiama įvairių: mažesnių ir didesnių dramų, kurių numatyti ir negalime. Kartais net „geriečiams“ viskas pasisuka priešingai nei tikėtumėmės. Per „Titaniką“ Džekas juk irgi nuskęsta. Tiesą sakant viena filmo vieta, būtent šiek tiek ir primena, tą pačią situaciją. Na o kaip gi kitaip, juk čia savo talentingas rankas prikišo pats James Cameron. Talento ir įdėto darbo filme apstu, matyti kaip buvo stipriai stengtasi, jog filmas atrodytų būtent taip kaip ir atrodo. Būtent vaizdinė pusė čia viską ir atsveria, nes pats pasakojimas nėra kažkoks labai ypatingas ar toks, kuris stipriai įstrigtų. Tačiau jis nėra blogas ar neįdomus. O tai kas mums yra atgaiva akims – už tai galime rašyti aukščiausią vertinimą, tai už siužetą, to paties padaryti negalėtume. Bet sakykim, jog jis yra pakankamas ir gal aš čia jau esu labai išrankus.

Kalbant apie aktorius, tai čia išvysime labai gerai matytus veidus ir tikrą profesionalų koamandą. Christoph Waltz – labai charizmatiškas ir nors jam gerasis vaidmuo ir ne visai tinka, tačiau tai natūralus aktorius ir akivaizdu, kad jam užtenka būti savimi ir taip atrodyti labai gerai. Jennifer Connelly – kažkuo labai nenustebina ir jos vaidmuo filme gana blankus. Pati Rosa Salazar, atlieka vaidmenį, kuriam panaudojamos visos jos veido mimikos, visi judesiai, o pati Alita į ją nėra panaši. Tačiau ši dalis atlikta tikrai itin profesionaliai ir tai apgalvota iki visiškų smulkmenų. Išskirtinesnis yra Ed Skrein vaidmuo. Ir nors šis aktorius atrodo kaip tikras „pamaiva“, kaip ir filme „Transporteris: visu greičiu“, jo vaidmuo išraiškingas, turintis šarmo ir žiūrisi ganėtinai įdomiai. Filme galime pamatyti ir kitų garsenybių ir ganėtinai didelių žavaigždžių, kaip kad: Michelle Rodriguez („Greiti ir įsiutę), Mahershala Ali („Žalioji knyga“), filme „Kamanė“ mums neseniai matytas Jorge Lendeborg Jr., Lana Condor bei daugelį kitų.

Alita yra filmas – atgaiva bei malonumas akims ir ji pati yra nuostabi.

Nesinori išplepėti per daug, kad tiems, kurie filmo dar nematė, o kol aš rašau čia, tai jo nematė dauguma, tai norisi ir palikti tą intrigą. Galiu paskayti, jog jį verta žiūrėti 3D formatu, nes tai tikrai suteikia papildomų įspūdžių, o be viso to – Alita yra filmas – atgaiva bei malonumas akims ir ji pati yra nuostabi. Tai filmas, kurį verta pamatyti didžiausiose ir kokybiškiausiose kino salėse, turinčiose didelius ekranus ir gerą garso įrangą. Jis vertas visų išleistų pinigų.
Vertinimas 9 iš 10.