Valerianas ir tūkstančio planetų miestas

Pirmiausia galbūt norėtųsi pasigirti, o gal tiesiog paminėti, jog filmą peržiūrėjome 3D formatu, „Scape“ kino salėje (daugiau: www.scape.lt).  Žinoma, tai sustiprino įspūdį, o įspūdį filmas tikrai paliko. Tiesiog neįtikėtina, kiek visko ir kokia gausa vizualinių elementų, efektų ir begalė malonumo akims. Pridėkime nemenką aktorių ir kūrėjų sąrašą. Viskas tiesiog netelpa į vieną filmą ir jo poros valandų su trupučiu neužtenka viskam aprodyti bei išplėtoti.

Filmas tikrai įspūdingas ir puikus, o tai sustiprina ir 3D formatas. Tikrai galima šį filmą stebint mėgautis kiekviena akimirka ir tai yra filmas dėl kurio verta eiti į kino sales. Žinoma, daugiausia pagyrų reikėtų skirti Luc Besson, kuris tikrai negalėjo mūsų nuvilti, o jo naujausio filmo pristatymas žadėjo tikrai daug. Daug ir buvo, tiek daug, jog pajunti jog kai kurie vaizdiniai tiesiog parodomi per trumpai, neišplėtoti ir jiems detalizuoti pritrūko vietos juostos laike. „Valerianas ir tūkstančio planetų miestas“ – tai filmas, nuo kurio negali atplėšti akių, filmas, kuris vertas kiekvienos minutės.

Kino juostos siužetas ar konkrečios jo detalės atsiduria antrame plane, po visų vizualinių efektų ir grožybių. Ne taip ir svarbu tampa kas ir kodėl vyksta, tačiau to pakanka jog filmas būtų įdomus. Galbūt siužetas būtų vienintelė vieta, prie kurios būtų galima prikibti, čia gal kiek pritrūksta didesnės intrigos ar nenuspėjamumo. Tačiau, kaip ir minėjome, jo pakanka, nes filmas gražus savo išore, o būtent tokių įspūdingų vaizdų juk ir laukiame kino teatrų ekranuose.

Jei visgi norėtume prie kažko labai prikibti ir dėl kažko kritikuoti šią juostą, tai galėtų būti ir aktorių vaidyba, kuri pernelyg nesužavi, bet yra pakankamai gera, kitaip tariant – vertinimas būtų tarp septynių ir devynių. Žinoma Cara Delevingne turi savo išskirtinumo, kas suteikia jai žavesio. O šiame filme ji pasirodo itin seksualiai, ko nebūtų galima drąsiai tegti apie jos partnerį Dane DeHaan, nors pastarasis ir akcentuojamas kaip moterų numylėtinis, turintis ilgą savo „eksių“ sąrašą. Bendrąja prasme aktorių paprastumas ir žavi ir kelia klausimų: ar jie padarė viską?

Galima kartoti ir kartoti jog vaizdo ir garso efektai čia puikūs. Nei pridėsi nei atimsi. nors visgi pridėti būtų ko. Tik ar pernelyg ilgas filmas nepabostų eiliniam, išlepintam kino žiūrovui. Iš esmės juosta pavykusi, analizuojant kiekvieną smulkmeną, rūšį, elementą, vizualizaciją – būtų galima parašyti ilgiausią recenziją. Tačiau geriau kartą pamatyti nei skaityti daugiau apie tai ko nepamatęs gal net neįsivaizduosi. O pamatyti verta kuo didesniame ir įspūdingesniame ekrane.
Vertiname 9 iš 10.