Globalinė audra

Filmas „Globalinė audra“ vienu metu ir nustebina ir nuvilia. Efektų ir neblogų aktorių įvairovė, kiek keistoka ir nuspėjama istorija, 3D akiniai ir visą tai kartu lydintis kiek tamsesnis vaizdas, galiausiai priverčia paklausti: tai apie ką šis filmas?
Idėja rodos gal ir nebloga: tai pasakojimas apie žmogaus įtaką klimatui ir tai lydinčias jo kaitos pasekmes. To pasekoje geriausi žmonijos protai sukūrė sudėtingą palydovų sistemą, kuri gali kontroliuoti ir keisti pasaulio orus. Vėliau šie palydovai ima gesti, taip sukeldami įvairias klimato anomalijas, dėl ko ima žūti žmonės. Kyla įtarimas, jog tai daroma tyčia. Istorijos moralas galėtų būti toks, jog visada yra grėsmė ir kad ir kaip išspręstume problemas, net ir tokiu fantastišku būdu – vis vien visuomet yra ir kitokį scenarijų mums paruošusių žmonių. Todėl kai kurie dalykai, net jei jie iš pažiūros ir labai geri – gali atsisukti prieš mus, o kai kuriuos gerus dalykus naikiname patys.

Vizualiai filmas ir gražus ir ne. Daugybė įvairių efektų, kurie kiek nuvilia ir atrodo netikroviškai ir tikiesi kažko visai kito. Apskritai filmas, jo siužetas ir atsitiktinai vykstančios katastrofos tarpusavyje nelabai rišasi, viskas rodoma gana chaotiškai ir nuobodžiai, gal tik už kadro kalbantis mergaitės balsas skamba visai gerai. Na taip, žinoma ir keletas tikrai gerų aktorių dar kiek gelbėja šį filmą. Beje jei jau kalbant apie juos, tai labiausiai įstringa Gerard Butler, Abbie Cornish, Zazie Beetz, Alexandra Maria Lara, Jim Sturgess, Daniel Wu, Andy Garcia ir žinoma jaunoji Talitha Eliana Bateman. Šiuos aktorius stebėti smagu ir jie bent kažkiek padaro istoriją įdomesnę. Tačiau tai deja negelbėja visos visumos. Blogai yra tai, jog katastrofų trileris persipina su drama. Taip tokį siužetą jau esame kažkur matę ir gal netgi ne kartą, tačiau šįkart viskas kažkaip tarpusavyje nedera ir pats filmas gana padrikas, nekonkretus, todėl tai nekelia pasitenkinimo jį žiūrint.

Kaip ten bebūtų – filmą bent kartą pamatyti verta. Tai padaryti verta vien tam kad pamąstyti apie žalą kurią darome mes, apie savo ir sekančios kartos ateitį, apie tai jog visuomet bus tų, kurie norės pakenkti ir viską sugriauti ar padaryti savaip.
Vertinti vien blogai, net ir atmetus aktorius – šio filmo nesinorėtų. Visgi garso takelis yra tikrai neblogas, galima atrasti ir keletą tikai neblogų vizualinių efektų. Paprastam vakarui kine – šis filmas tinka. Jei ne varginanti 3D technologija – būtų viskas šiek tiek geriau.

Vertiname 7.5 iš 10.